Haberi Paylaş
Bodrum - Ünlü Karikatürist Bedri Koraman'ın Kabrinin Yeri Değiştirildi

Bodrum - Ünlü Karikatürist Bedri Koraman'ın Kabrinin Yeri Değiştirildi

Güncel Haberler

Ünlü Karikatürist Bedri Koraman'ın kabrinin yeri değiştirildi Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki evinde bir süre önce solunum yetmezliğinden 87 yaşında yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın mezarının yeri değiştirildi.

Ünlü Karikatürist Bedri Koraman'ın kabrinin yeri değiştirildi

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki evinde bir süre önce solunum yetmezliğinden 87 yaşında yaşamını yitiren ünlü karikatürist Bedri Koraman'ın mezarının yeri değiştirildi. Eşinin anıt mezar yaptırma isteği nedeniyle, diğer mezarla çok yakın olan Koraman'ın kabrinin başka yere nakledildiği belirtildi.

Karikatürist Bedri Koraman, eşi Nil Koraman ile yaşadığı Torba Mahallesi Abdi İpekçi Tatil Sitesi'ndeki evinde 30 Mayıs akşamı aniden fenalaştı. Eşi Nil ve oğlu Murat Koraman'ın haber vermesi üzerine eve gelen doktorunun müdahalesine rağmen Koraman, kurtarılmadı. Ünlü karikatürist Koraman, 2 Haziran'da kalabalık bir katılımla düzenlenen törenin ardından Torba Mezarlığı'nda toprağa verildi. Koraman'ın kabri, eşinden gelen talep üzerine bugün, Bodrum Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü ekiplerince aynı mezarlık içindeki başka bir yere nakledildi.

ANIT MEZAR İÇİN YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Koraman'ın eşi Nil Koraman, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Evet Bedriciğimin mezarını ne yazık ki yanındaki kabirle bitişik; çok yakın yapmışlar. O gün ilaçlarla ayakta duruyordum. Daha sonradan fark ettim. Oysaki ben O'nun için mermer üzerine fotoğrafının işlendiği bir anıt mezar yaptıracaktım. Konuyu Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon ile konuştum. Çok sağolsunlar, anlayış gösterdiler. Mezarın nakli için gerekli talimatı verdi. Anıt mezarı şu anda bulunduğu yerde yaptırmam mümkün değildi. Bu nedenle mezarın yerini değiştirdik. En kısa zamanda Koraman'ın adına yakışır bir anıt mezar yapacağız" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bedri Koraman Abdi İpekçi Bodrum Muğla Politika Güncel Haberler

title