Haberler

Balyoz davası karar için 24 Mart'a ertelendi

Abone Ol

Balyoz davası karar için 24 Mart'a ertelendiİSTANBUL Balyoz Planı davasında hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan tutuklu sanık Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Balyoz davası karar için 24 Mart'a ertelendi

İSTANBUL Balyoz Planı davasında hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan tutuklu sanık Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, karar için duruşmayı 24 Mart tarihine erteledi.

Balyoz Planı davasında hakkında verilen beraat kararı Yargıtay tarafından bozulan tutuklu sanık Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın "Suç için anlaşma" suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmasına devam edildi. Sanık Metin Yavuz Yalçın vefat ettiği için hakkındaki yargılama düşürüldü. Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya 28 Şubat davası çerçevesinde tutuklu sanık Çetin Doğan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi aracılığıyla bağlandı. Duruşmada tutuksuz sanıklar İhsan Balabanlı, Behzat Balta, Mehmet Kaya Varol, Erdal Akyazan ile Emin Küçükkılıç ve avukatları da hazır bulundu. Duruşmada söz alan Cumhuriyet Savcısı, daha önce verilen mütalaayı tekrarladıklarını dile getirdi.

Yerel mahkemenin 31 Mart 2015 tarihli kararında sanıkların atılı suçları işledikleri yönünde bir sonuç ve kanaate varamadığını ifade eden tutuklu sanık Çetin Doğan, "Bu hükmün geçersizliğini ortaya koyan somut olgu dava konusu Yargıtay ilamında yer almamaktadır" dedi. Duruşmada söz alan tutuksuz sanık Mehmet Kaya Varol, "Beraat kararınızda direnmenizi talep ediyorum" şeklinde konuştu. Diğer tutuksuz sanık İhsan Balabanlı ise, "Mahkemenizden yıllardır süren ızdırapta son vermesini, beraatimi talep ediyorum" dedi. Sanık Emin Küçükkılıç söz alarak, "2010 yılından beri çok heyet gördüm, aynı savunmaları tekrar etmekten bıktım. Bu işin son bulmasını arz ediyorum. Beraatimi talep ediyorum" dedi.

Yaklaşık 10 saat süren duruşmanın ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmayı karar için 24 Mart tarihine erteledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çetin Doğan Yargıtay 3. Sayfa Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title