Haberler

Balıkesir'de Bozulan Orman Alanları Yeniden Ağaçlandırılıyor

Abone Ol

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bozulan orman alanları yeniden ağaçlandırılıyor. Dodurga Mahallesi'nde başlatılan çalışmada, yaklaşık 30 hektar alan gelir getirici ve endüstriyel türlerle ağaçlandırılacak. Balıkesir Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran, verimli ormanların bozuk ormanlara oranla daha fazla oksijen ürettiğini belirtti.

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde bozulan orman alanları yeniden ağaçlandırılıyor.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Dodurga Mahallesi'nde bozulan orman alanlarının yeniden ağaçlandırılması için çalışma başlatıldı.

Yaklaşık 30 hektar alanın yerleşim yerlerine yakın olan bölgeleri gelir getirici türler, diğerleri ise endüstriyel türlerle ağaçlandırılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Balıkesir Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran, bozuk ormanların seviyesinin düşürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kayıran, verimli ormanların bozuk ormanlara oranla en az 10 kat karbon yutağı vazifesi gördüğünü ve daha fazla oksijen ürettiğini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Balıkesir Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title