Haberler

Asmmmo Meslek Mensupları 'Şıpsevdi' Oyununu Sahneliyor

Abone Ol

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) meslek mensupları, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın ‘Şıpsevdi’ isimli romanından uyarlanan tiyatro oyununu sergilemek için çalışıyor.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) meslek mensupları, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Şıpsevdi' isimli romanından uyarlanan tiyatro oyununu sergilemek için çalışıyor. Oyunun yönetmeni Neşet Erdem, "Oyun ekibimizde bulunan görevli arkadaşların tamamı serbest muhasebeci mali müşavirlerden oluşuyor. Tüm tiyatro severleri salonlarımıza bekliyoruz" dedi.

Oyuncularının tamamı ASMMMO meslek mensuplarından oluşan tiyatro topluluğu, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Şıpsevdi' romanından Rahmi Dilligil'in uyarladığı tiyatro oyununu sergilemek için çalışıyor. Seyirlik Türk Tiyatrosu örneklerinden olan oyunda, orta oyunu tiplemeleri de bulunuyor. Neşet Erdem'in yönetmenliğini yaptığı oyunun nisan ayında sergilenmesi bekleniyor.

Oyunda Edibe karakterini canlandıran Sevgi Kanber, "Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın meslek mensupları olarak tiyatroyu çok seviyoruz. Bu yüzden bir tiyatro topluluğu oluşturduk. Geçen yıl çok keyifli bir oyun olan 'Türkmen Düğünü' isimli oyunu sergilemiştik. Bu memnuniyetin üzerine, bu sene çok daha keyifli, müzikal tadında Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın eseri olan 'Şıpsevdi' oyununu hocamız Neşet Erdem ile birlikte sergileyeceğiz. Ben bu oyunda pinti bir babanın hiçbir şey almadığı, evlendirmek için çok zengin birine verdiği Edibe karakterini canlandırıyorum. Oyunumuz Nisan ayında tamamlandığında gösterime girecek. Bütün ekip olarak tiyatroyu çok seviyoruz. Bu sevgiyle birlikte özverili bir şekilde oyunumuzu çıkarmaya çalışıyoruz. Topluluğumuzun hepsi tiyatroyu çok seven meslek mensuplarından oluşuyor. Oyunumuz tamamlandığında meslek mensuplarımızı ve Ankara'da tiyatroyu seven herkesi bekliyoruz" diye konuştu.

Raci karakterini canlandıran Özkan Kılıç ise, "Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Şıpsevdi' isimli eserinde Raci karakterini oynuyorum. Raci karakteri, Anadolu'nun bağrından kopmuş yiğit bir delikanlıyı temsil ediyor. Geçen sene de 'Türkmen Düğünü' isimli oyunda Cemal karakterini oynamıştım; o da yiğit, delikanlı bir karakterdi. Böyle karakterler bana düşüyor. Çok keyifli ve güzel bir oyun. Bütün meslek mensuplarımızı mutlaka bu oyunumuza davet ediyorum. Odamızın bize desteğinden dolayı ayrıca Mehmet Okkalı'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

Tiyatro topluluğunun eğitmeni ve Şıpsevdi oyununun yönetmeni Neşet Erdem ise, "Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın tiyatro eğitmeniyim. 5-6 yıldır bu odada faaliyet sürdürmekteyiz. Bu yıl da Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın 'Şıpsevdi' adlı romanından Rahmi Dilligil'in oyunlaştırdığı bir oyunu çalışmaktayız. Son derece güzel, şirin, keyifli bir oyun, güzel bir komedi. Seyirlik Türk Tiyatrosu örneklerinden, içinde orta oyunu tiplemeleri olan bir aşk hikayesini anlatıyor. Oyun ekibimizde bulunan görevli arkadaşların tamamı serbest muhasebeci mali müşavirlerden oluşuyor. Öncelikle yeni elemanlarla beraber birkaç aylık oyunculuk eğitimi sürüyor, daha sonra bir oyun belirliyoruz ve onun üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Bir oyunun çalışma süresi 6 ayı buluyor. Oyunlarımızı öncelikle Ankara'da oynuyoruz, daha sonraki süreçte çevre illere turneye gidiyoruz. Geçen sene oynadığımız 'Türkmen Düğünü' adlı oyun, bu yıl da devam etmekte. Bu oyunla Kayseri ve Konya gibi şehirlere turneler düzenledik. Odamızın kuruluş yıldönümü olan 16 Ocak'ta 'Türkmen Düğünü' oyununu yeniden sahneleyeceğiz. Tüm tiyatro severleri salonlarımıza bekliyoruz" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Rahmi Gürpınar Rahmi Dilligil Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 1-2 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Yalı Çapkını CANLI İZLE! 1 Aralık Yalı Çapkını 48. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! Ateş Kuşları CANLI İZLE! 1 Aralık Ateş Kuşları 33. Yeni bölüm CANLI YAYIN! Ateş Kuşları FULL İZLE! CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 1 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 2 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 2 Aralık Cumartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? HANGİ BANKA NE KADAR FAİZ VERİYOR? Akbank, Ziraat, Garanti, İş Bankası, Deniz Bank, Fibabanka mevduat faiz oranları yüzde kaç? Kayserispor neden puan silme cezası aldı? Kayserispor ceza mı aldı, neden? CUMANIN KAZASI OLUR MU? Cuma namazını kaçıran ne olur, kazası nasıl kılınır? İBB 2023 BURSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK, açıklandı mı, yatacak mı? İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı sonuçları belli oldu mu? Gelinim Mutfakta Melek kimdir? Gelinim Mutfakta Melek Kural kaç yaşında, nereli? Sürat Kargo Cumartesi açık mı? Sürat Kargo Cumartesi günü dağıtım yapıyor mu, saat kaça kadar açık? AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar?
title