Haberler

Amerikalı Turist Sayısı Arttı

Abone Ol

New York'ta temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Amerika'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında 2011'in ilk 4 ayında yüzde 30 artış olduğunu söyledi.

New York'ta temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Amerika'dan Türkiye'ye gelen turist sayısında 2011'in ilk 4 ayında yüzde 30 artış olduğunu söyledi.

New York'ta Wall Street'te Türk Günü Yürüyüşü öncesinde düzenlenen bayrak çekme törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Taşbaşı, Amerika'daki tanıtım faaliyetlerinin bu yıl çok farklı bir düzeyde devam ettiğini kaydederek, "Kampanyamız bu yıl çok farklı ve değişik. Bunun neticesi de rakamlara yansıdı. Geçen seneye göre, 2011'in ilk 4 ayındaki Amerikalı turist sayısında yüzde 30'luk bir artış sağladık. 100 bin olan rakam, bu yıl 130 bini geçti. ABD, Türkiye'de turist sayısı artışında 2011'in lideri" diye konuştu.

New York'un değişik yerlerinde, metrolarda, otobüslerde, meydanlarda, televizyon, gazete, dergi gibi medya organlarında çeşitli Türkiye tanıtımlarının bulunduğunu vurgulayan Taşbaşı, Amerika'dan kanaat önderi olarak kabul edilen çok sayıda sanatçı, televizyon ve gazete muhabiri, televizyon programcıları ile turizmcileri Türkiye'ye davet ettiklerini de anlattı.

Taşbaşı şöyle devam etti:

"(Türkiye'ye davet edilip gelen Amerikalı kanaat önderlerinin sayısı) Bu rakam 2000 kişi olacak. Geçen sene Martha Stewart gibi önemli isimler gelmişti. Bu çalışmanın ürününü rakamlarla almaktan da çok mutluyuz. Bu başarı yıl sonunda da umarız kendisini koruyacaktır. Geçen sene ABD için ayırdığımız bütçe 4 milyon dolardı, bu sene 8 milyon dolar oldu. Amerika'ya, özellikle New York'a çok önem veriyoruz. Bu ülkede üç ofisimiz var. New York'ta, Washington'da ve Los Angeles'ta. Türk Günü Yürüyüşü dolayısıyla New York'ta bulunuyoruz. Bu hafta dönemince çeşitli tanıtım faaliyetlerimiz sürecek. " - NEW YORK

Kaynak: AA / Güncel

Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title