'Allahsızlar' Deyip Sopayla Saldırdılar - Haberler
Haberi Paylaş

'Allahsızlar' Deyip Sopayla Saldırdılar

Demirören Haber Ajansı - Güncel
'Allahsızlar' Deyip Sopayla Saldırdılar

Sapanca'da Hafta Sonu Yapılan Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası'na Katılan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı, Sporcuların Saldırıya Uğraması Nedeniyle Dünkü Yarışmalardan Çekildi.

Sapanca’da hafta sonu yapılan Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’na katılan Ankara Üniversitesi Kürek Takımı, sporcuların saldırıya uğraması nedeniyle dünkü yarışmalardan çekildi.

Kafile Başkanı Prof.Dr. Yılmaz Akça, saldırıyla ilgili şunları söyledi: "Her yıl buraya geliriz. Sürekli aynı yerde kalır, aynı öğretmenevinde yemek yeriz. Saat 20.00 sıralarında minibüsü park ettik. Yemekten sonra çıktığımızda minibüsün dört lastiğinin şişlendiğini gördük. O anda toplanan birkaç kişi, ’Burada şortla gezemezsiniz Allahsızlar’ diyerek saldırdı.

İkisi milli kürekçi

Ellerinde sopa olanlar da vardı. Türkiye’de şortla gezemeyecek miyiz? Taytı kürek çekerken giyeriz. Sporcunun kıyafeti budur. Sapanca gibi bir yerde ’Allahsızlar’ diye bağırarak saldırmaları çok garip." Prof. Akça, sporcularının yaralanması nedeniyle bugünkü final yarışlarından çekilmek zourna olduklarını açıklarken, "Yarışlara katılmıyoruz, çünkü çocuklarım yaralı. Aralarında olimpiylatlara hazırlanan iki milli sporcum da var. Herkes yarışırken biz toplandık gidiyoruz" diye konuştu.

Sapanca Belediye Başkanı AKP’li İbrahim Uslu, olay nedeniyle özür dilemek için kafilenin yanına gittiğini, Vali ve Emniyet Müdürü’nün yanında kafile başkanı ve sporcularla konuştuğunu söyledi.

AKP’li Başkan: Münferit

Başkan Uslu, "Olayı bize öyle anlatmadılar. Anlaşıldığı kadarıyla, iki gencin yaptığı münferit bir olay. Tüm Sapanca’ya mal edilmemeli" dedi. "Burası turistik bir yer. Bugüne kadar böyle bir olay olmadı" diyen Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan da, olayın bir gün önce (cuma), park parası konusunda çıkan tartışmadan kaynaklandığını öğrendiğini söyledi. Kaymakam Ceylan, olayın adli yönden araştırıldığını söyledi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title