Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş duyurdu! Hac işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek - Haberler
Haberi Paylaş

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş duyurdu! Hac işlemleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek

Demirören Haber Ajansı - Vuslat Ay - Güncel
 - Güncelleme:

Bir önemli hizmet daha e-Devlet sistemi altında kullanıma sunuldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, ' Hac İşlemleri E-Devlet Kapısında' uygulaması için 15 Temmuz Milli İrade Şehit Ali Alıtkan Konferans Salonu'nda tanıtım programı düzenledi. Programa Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok katıldı.

"SİSTEMİN ALTYAPISINI VE PROGRAMLARINI OLUŞTURDUK"

Burada konuşan Ali Erbaş, teknolojinin tüm imkanlarını diyanet hizmetlerinde kullanmaya gayret ettiklerini belirterek, "Bunun bir örneği olarak vatandaşlarımızın hac ve umre başvuruları, kayıt ve takip gibi işlerini e-Devlet üzerinden yapabilmelerini sağladık. Bunun altyapısını ve programlarını oluşturduk. 22 Nisan 2022 tarihinden itibaren umre ve Kudüs ziyaretlerine ilişkin kayıtlar e-Devlet kapısı üzerinden alınmaya başlanmış halen kayıtlar bu şekilde alınmaya devam etmektedir. 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren de hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.

"İLAVE HİZMETLERİ HAC İŞLEMLERİ ÇATISI ALTINDA TOPLADIK"

Ali Erbaş, vatandaşın işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmesi için hizmeti nasıl kullanacaklarına ilişkin eğitim videolarının da e-Devlet'e eklendiğini söyleyerek, "Hac ön kayıt, kura-sonuç, organizasyon seçimi, kesin kayıt işlemleri ile eğitim, aşı, pasaport, kutsal topraklara gidiş- dönüş, otel bilgileri, kafile görevlilerine ilişkin bilgilerin bulunduğu ilave hizmetler Hac İşlemleri çatısı altında tek bir hizmette toplanmıştır. Vatandaşımız e-Devlet kapısı üzerinden hac işlemlerine girdiğinde hangi aşamada bulunuyor ve hangi işlemi gerçekleştirmek istiyor ise o menüden işleme başlayabilecektir" diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Vuslat Ay - Güncel

Ali Erbaş, E-Devlet, Mayıs, Hac, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Ayhan Sabanci:

10 yıldır bekleyen hacı adayını gönderin sırada bekleyen leri gönderin bu kura işini bırakın adaletli olun selamlar

Hakan Arslanoglu:

Diyanet İşleri Başkanına hep sormak istediğim; Sadece namazda mı Allah'ın huzurundayız. Bakanlar, Vekiller akrabasına torpil yaparken, Fırsatçılar kul hakkı yerken, Esnaf müşterisini aldatırken, hasta olmadan rapor alıp işinden kaytarıp tatil yapanlar bunlar Allah'ın huzurunda değiller mi?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title