Akköylü Kadınlar El İşlerini Satıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Akköylü Kadınlar El İşlerini Satıyor

Demirören Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Akköylü Kadınlar El İşlerini Satıyor

Aydın'ın Didim İlçesi'ne bağlı Akköy'de kadınlar, küçük heykeller ve elişleri ürünler yapıyor, bunları da sergilerde satışa sunuyor.

Aydın'ın Didim İlçesi'ne bağlı Akköy'de kadınlar, emekli öğretmen İlknur Kızıldağ'ın verdiği kursta, küçük heykeller ve elişleri ürünler yapıyor, bunları da açılan çeşitli sergilerde satışa sunuyor.

Akköy Muhtarlığı tarafından muhtarlık binasının bir odası kendilerine tahsis edilen kadınlar, emekli öğretmen İlknur Kızıldağ'ın verdiği kursa katıldı. El becedrilerini geliştiren kadınlar, burada ürettikleri ürünleri Didim'de açılan çeşitli sergilerde turistlerin ve vatandaşların beğenisine sunuyor. Kurs öğretmeni İlknur Kızıldağ, yaklaşık 20 kursiyerin kursta elde ettikleri beceriyi daha sonra atölye ya da evlerde uygulayarak kendilerine ekonomik katkı sağladıklarını söyledi. Kızıldağ, "Muhtarımızın bize tahsis ettiği bu yerde sürekli çalışma imkanı bulduk. Yaz aylarında da Didim Belediyesi tarafından gösterilen alanlarda ürünlerimizi sergiliyoruz" dedi. - Aydın

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Akköy Aydın Didim Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title