Haberi Paylaş

İmamoğlu'ndan Balıklı Rum Hastanesi Vakıf Başkanı Yuvanidis'e tepki: Kimseyi kovmaya gücünüz yetmez, hele beni hiç yetmez

Güncel Haberler

Balıklı Rum Hastanesi'nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangının ardından hastanenin Vakıf Başkanı Konstantin Yuvanidis, bir röportajında "Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da." dedi. Bu sözler üzerine Yuvanidis'i telefonla arayarak tepki gösteren İmamoğlu, "Ben oraya bir gün sonra tam 7 kişilik ekip yolladım. 'Orada olsaydım milleti kovardım' demişsiniz. Kimseyi kovmaya gücünüz yetmez, hele beni hiç yetmez" dedi.

İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan Balıklı Rum Hastanesi'nin geçtiğimiz günlerde yaşlıların kaldığı bölümde çıkan yağında büyük bir facia atlatılmıştı. Burada kalan 104 kişi yanmaktan son anda kurtarılmıştı.

Balıklı Rum Hastanesi'nin Vakıf Başkanı Konstantin Yuvanidis, bir gazeteye verdiği röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarlığını belirtirken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştirmişti. Açıklamalarında Yuvanidis, "Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah'a sonra Recep Tayyip Erdoğan'a minnettarım. Yangın üzerinden kimse şov yapmamalı bence. İmamoğlu İstanbul'un belediye başkanı, her kesimin sorunlarıyla yakından ilgilenmeli. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da. Bütün partilerin başkanları yangın sonrası bizi aradı, ziyaret edenler de oldu. Bir tek Kılıçdaroğlu ne aradı ne de ziyaret etti. Bunu da bir düşünmek lazım" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis'e hastanede çıkan yangının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösterdi.

Yuvanidis'e telefon açan İmamoğlu, Yuvanidis'e şunları söyledi: "Sadece sizin röportajınızdan rahatsızım. Sizi arama ihtiyacı hissettim. Benim sadece yangın günü geldiğimi, sonra gelmediğimi ifade etmişsiniz. Ben oraya bir gün sonra tam 7 kişilik ekip yolladım. Genel Sekreterim, Genel Sekreter yardımcılarım ama bundan bahsetmiyorsunuz bir. İkincisi; orada olsaydım milleti oradan kovardım demişsiniz. Kimseyi kovmaya gücünüz yetmez, hele beni hiç yetmez bunu bilin. Ama ne yazdıklarına bir bakın.

Yanlışlık yapıldı, düzelttim teşekkür de demişsiniz. Biz sizden teşekkür beklemiyoruz onu söyleyeyim. Ben zaten konuşmalarımda söyledim 'Görevimizi yaptık' diye. Ama yukarıdan aşağıya herkese teşekkür edince, itfaiyeye teşekkür etmemenizi çok manidar buldum. Ben hani bu röportajınızı da talihsiz bir röportaj olarak görüyorum. Hiç yakıştıramadım size. Ben orada hem sizi telefonla aradım o gün, sonra görüştük. Aynen öyle. Telefonla aradınız, görüştük. Niye demiyorsunuz? 'İmamoğlu'yla ben telefonda görüştüm' demiyorsunuz? Sayın Başhekim'le orada konuştuk. Ekibimi yolladım 'Her türlü desteğe, yardıma hazırız' diye size yolladım. Ondan bahsetmiyorsunuz.

Yani benim size istirhamım şu: Kadim bir kurumun başındasınız, bir vakfın ve bir şifa yurdunun başındasınız. Şahsınız beni ilgilendirmiyor ama yurt ilgilendiriyor. Orası, o güzel kadim kurum ilgilendiriyor. Her zaman oranın hala yanındayız. Bunu her yerde söyledim. Tekrar da söylerim. Hani siyasete niyetiniz var ise o beni ilgilendirmiyor. Sözlerinizi eğer gazete çarpıtmışsa gazeteyle ilgili de bir düzeltme istemenizi tavsiye ederim size."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cep Telefonu İstanbul Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Veli Özdemir:

Adamı konuşturmuyorsun ki bi es ver, şahsi görüşüm filimlerdeki racon kesme sahnesi gibi :) Yine şahsi görüşüm; İş hayatında kimse tarafından sevilmeyen, bu tam olarak o uslup.

cata antisol:

ali kıran baş kesen ??

Qwe Qwe:

İmamoğlu hep hava civasin ya. Hep reklam. Bu bile yalan olabilir. Boş islerle uğraşıyorsun gerçekten hiçbir hizmetin yok şu İstanbul a da İstanbulluya da. Yazık oldu çok yazık.

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title