'' 60. Yunus Nadi Ödülleri'' Sahiplerini Buldu - Haberler
Haberi Paylaş

'' 60. Yunus Nadi Ödülleri'' Sahiplerini Buldu

AA - Güncel
'' 60. Yunus Nadi Ödülleri'' Sahiplerini Buldu

''60. Yunus Nadi Ödülleri'' sahiplerini buldu.

''60. Yunus Nadi Ödülleri'' sahiplerini buldu.

''Yunus Nadi 2006 Ödül Töreni'', Sultanahmet'teki İbrahim Paşa Sarayı'nda düzenlendi. Bu yılki ödüller roman, öykü, şiir, sosyal bilimler araştırması ve karikatür olmak üzere 5 dalda, 6 sanatçıya verildi.

Buna göre, Sosyal Bilimler Araştırması ödülü, Esra Yakut'un ''Şeyhülislamlık-Yenileşme Döneminde Devlet ve Din'' adlı yapıtı ile Zeki Sarıhan'ın ''Kurtuluş Savaşı Kadınları'' adlı eseri arasında paylaştırıldı.

Roman ödülüne ''Deniz Taşları'' adlı eseriyle Yiğit Okur layık görülürken, Öykü ödülü ''Tamiris'in Gece Kuşları'' kitabıyla Sezer Ateş Ayvaz'a verildi.

Şiir dalında ''Balkonda Akşamüstü'' adlı kitap dosyasıyla Ruşen Hakkı ödüle değer görüldü. Karikatür dalındaki ödülü ise Muammer Olcay aldı.

AA / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title