Haberler

6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali başladı

Güncelleme:

"6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali", Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Merkezi'nde başladı.

"6. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali", Mustafa Kemal Kültür Merkezi Beşiktaş Çağdaş Sanat Merkezi'nde başladı.

Palet Kültür Sanat ve Eğitim Derneği (PALETDER) tarafından "Buluşma noktası" temasıyla hayata geçirilen bienal, bir ay boyunca 120'nin üzerinde atölye, söyleşi ve etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Çocuklar ve gençleri sanatçılarla buluşturacak bienalin açılışında konuşan Bienal Direktörü Gazi Selçuk, sanatın yaratıcı gücünün değerinin böyle etkinliklerde anlaşıldığını belirterek, "Sizin yaptığınız sanatsal çalışmalar çok önemli. Çünkü onları yapma becerisini kendinde bulan, farklı düşünebilen kişiler ayakta kalacak ve hayatlarını en iyi şekilde devam ettirebilecek. Gelecekte, yaratıcılık en saygın mesleklerden birisi olacak." dedi.

Bienal Küratörü Fırat Arapoğlu da sanatın en büyük gücünün bir konuya dair farkındalık yaratmak ve görünür kılmak olduğunu aktararak, "Yaklaşık 450 eserle 590'a yakın çocuk ve gencin yer aldığı uluslararası bir projede yer almaktan çok mutluyum. Bienalimiz 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi iki önemli tarihe denk düşüyor. Emeği geçen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"Çok başarılı işler gönderildi"

Bienal Çocuk Küratörü Sinan Ersen ise bienalin kendisi için çok farklı ve büyük bir deneyim olduğunu ifade ederek, "Bu yılki temamız olan 'Buluşma Noktası' konusuyla ilgili çok başarılı işler gönderildi ve seçim konusunda gerçekten zorlandık." ifadelerini kullandı.

Gençlik Sanat Bienali Danışma Kurulu Üyesi ve Ressam İsmail Acar, bu kadar çok çocuğu bir araya getiren sanatla ilgili bir etkinliğin parçası olmaktan çok memnun olduğunu söyleyerek, "İstanbul, uluslararası bir bienale ev sahipliği yapıyor. Tüm İstanbulluları bu yaratıcı eserleri ve performansları izlemeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, çocuk bienalinin Türkiye'nin geleceğiyle ilgili çok güzel adımların atıldığı bir organizasyon olduğunu aktararak, "Burada yapılacak çalışmaların gelecekte ülkemiz adına çok güzel katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Umarım gençlerimiz için mutlu, eğlenceli bir etkinlik olur." değerlendirmesinde bulundu.

Bienal etkinliklerine, Devrim Erbil, İsmail Acar, Güven Kıraç, Tülin Onat, Cem Özer, Süleyman Saim Tekcan, Emrah Ablak, Rajendra Kapse, Ketaki Pimpalkhare, Pelin Batu, Gül Akad ve Naci Görür'ün de aralarında olduğu çok sayıda sanatçı, akademisyen ve eğitimci katılacak.

Şehir Hatları Vapurları, Kadıköy ve Beşiktaş iskele meydanlarında gerçekleşecek bienal, 22 Mayıs'a kadar devam edecek.

Kaynak: AA / Güncel

İstanbul gençlik Çocuk Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

China Suarez kimdir? Icardi - China Suarez sevgili mi? 12-13 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 13-14 Temmuz hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? İnstagram çöktü mü? İnstagram neden açılmıyor? 12 Temmuz Cuma İnstagram'da sorun mu var, neden yüklenmiyor? Hava Muhalefeti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hava Muhalefeti filmi ne zaman, nerede çekildi? Canlı yayında kafasına sıkan adam öldü mü, yaşıyor mu? (VİDEO) Ankara'da kafasına sıkan yayıncı ne oldu, öldü mü? Üçlü Tehlike filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Üçlü Tehlike filmi ne zaman, nerede çekildi? Katil Avcısı filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Katil Avcısı filmi ne zaman, nerede çekildi? Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

Namaz kılmaya gelmeyen cemaate cami imamından tabelalı sitem: Namazın kılınmadan namazını kıl

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title