Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Güncel Haberler

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı da olan Balta, mesajında, 23 Nisan 1920'nin, milletin bağımsızlığını eline aldığı, tarihe adını altın harflerle yazdırdığı ve ülke için büyük önem taşıyan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açıldığı tarihi gün olduğunu belirtti.

TBMM'nin geçmişte nasıl ki ülkenin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse bugünden sonra da milletin en büyük umut kaynağı olarak geleceğe güvenle bakmayı sağlayarak yarınları güçlendirmeye devam edeceğine dikkati çeken Balta, şunları kaydetti:

"Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin de en büyük göstergesidir. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak, kendine güvenen, girişimci, ufku geniş, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir. Bu sebeple çocuklarımıza sahip çıkacak, onların yarınlara daha umutlu bakmaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Biz çocuklarımıza güveniyoruz, onlardan beklentilerimiz de büyük. İnanıyorum ki onlar da kendilerine sunulan imkanları iyi değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları öz güvenle, 23 Nisan 1920 ruhu ile 2023, 2051 ve 2071 hedeflerine ulaşarak büyük başarılara imza atacaklardır."

Balta, bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan TBMM'nin kuruluş yıl dönümünde, bu özel günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aziz şehitleri ve gazileri bir kez daha minnetle, şükranla andığını vurgulayarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyanın bütün çocuklarına barış, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.

Kaynak: AA / Güncel

Muhammet Balta 23 Nisan Ak Parti Trabzon Politika Güncel Haberler

title