Gülsüm Hemşire Beşiktaş'taki Patlama Gecesini Anlattı: 'Ben Çok İyiyim Abla' Diyorlardı - Haberler
Haberi Paylaş

Gülsüm Hemşire Beşiktaş'taki Patlama Gecesini Anlattı: 'Ben Çok İyiyim Abla' Diyorlardı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Gülsüm Hemşire Beşiktaş'taki Patlama Gecesini Anlattı: 'Ben Çok İyiyim Abla' Diyorlardı

Gülsüm Hemşire patlama sonrası hastanede yaralı polislerle yaşadıklarını anlattı: 'Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın' diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu.

Şehitler Tepesi'ni ziyaret edenler arasında bugün özel bir grup vardı. Hain saldırının gerçekleştiği noktaya en yakın hastane olan eski adıyla Gümüşsuyu Askeri Hastanesi Personeli.

"BEN ÇOK İYİYİM ABLA"

Şimdi Şişli Etfal Hastanesi'ne bağlı olan bu sağlık kuruluşunun çalışanları olay yerindeydi. Şehitler için olay yerine çelenk bırakan çalışanlardan biri de o gece yaralı polislere ilk müdahaleyi yapan Gülsüm Çitçi adlı hemşireydi. Olayı duyar duymaz 6 arkadaşıyla birlikte hastaneye koşarak geldiğini anlatan Çiftçi, "Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık"dedi. "Kahramanlarımız" olarak nitelediği yaralı polislerin tek derdinin arkadaşları olduğunu anlatan Çiftçi, " 'Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın' diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu. Kendi yaralarını, kendi kanlarını hiçbiri görmüyordu. Sadece arkadaşının acısını hissediyordu"diye konuştu.


ZİYARETLER SÜRÜYOR

Beşiktaş'taki terör saldırısının yaşandığı Şehitler Tepesi'ne vatandaşlar gitmeye devam ediyor. Karanfil bırakan vatandaşlar teröre tepki gösteriyorlar. Patlama gecesi ve sonrasında görev yapan onlarca gazeteci patlamanın olduğu noktaya gelerek terörü lanetledi. Şehit olan vatandaşların anısına patlamanın geçekleştirildiği noktaya karanfil bırakan gazeteciler, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa dilediler. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak da saldırının gerçekleştiği yere gelerek, karanfil bıraktı.


BAKAN AKDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Beşiktaş'taki bombalı terör saldırılarına ilişkin, 25'i yoğun bakımda 83 kişinin çeşitli hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. Bakan Akdağ, Ankara'da Kosova Sağlık Bakanı Imet Rrahmani ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. İstanbul Beşiktaş'ta 10 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilen bombalı terör saldırılarında yaralananların durumuna ilişkin son bilgileri paylaşan Sağlık Bakanı Akdağ, şöyle konuştu:

"Bu sabah saat 09.00 itibariyle bana gelen bilgiler, halen 25'i yoğun bakımda 83 kardeşimizin tedavilerine hastanemizde devam ediliyor. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin, şehitlerimizin toplam sayısı da 44. Şu anda 12 hastanede yaralılarımız var. 33 kişi Şişli Etfal'de, Okmeydanı'nda 13 kişi, Ümraniye'de 11 kişi onun dışında bazı özel hastanelerde de yaralılarımız var."

Gülsüm Hemşire Beşiktaş'taki Patlama Gecesini Anlattı: 'Ben Çok İyiyim Abla' Diyorlardı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title