GÜLŞEN ORHAN HABERLERİ

Gülşen Orhan haber, Gülşen Orhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gülşen Orhan

Gülşen Orhan

Doğum Yeri Van / Türkiye
Doğum Tarihi 12.12.1970 -

Gülşen Orhan Kimdir ?

Gülşen Orhan (d. 12 Aralık 1970, Bahçesaray, Van Türkiye) Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Van ilinde 5. sırada seçilmiş olup, TBMM 23. dönem milletvekillerindendir. İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi bölümünden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Gülşen Orhan 7.2.2020
Elazığ depreminde hayat kurtardı, Van'daki çığda yaralandı
"Çığdan çıktıktan sonra diğer arkadaşı kar altından çıkardık" Tutanakla aldıkları bu kararı onaylatmak üzere araçtan indiklerini anlatan Ekin, şu değerlendirmede bulundu: "Alanda bulunan bir iş makinesinin yanında dururken Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan yanımıza geldi.
Gülşen Orhan 6.2.2020
AK Parti'li Çelik: Suç duyurusu, AK Parti'nin ortak iradesi olacak
'YAKIŞIKSIZ VE VİCDANSIZ BİR YAKLAŞIM' Çelik, Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşanan çığ felaketinden sonra bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski milletvekili Gülşen Orhan ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştirdi.
Gülşen Orhan 6.2.2020
AK Parti'li Çelik: Suç duyurusu, AK Parti'nin ortak iradesi olacak
'YAKIŞIKSIZ VE VİCDANSIZ BİR YAKLAŞIM' Çelik, Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşanan çığ felaketinden sonra bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski milletvekili Gülşen Orhan ile ilgili yaptığı açıklamaları eleştirdi.
Gülşen Orhan 6.2.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (1)
Bu konularla ilgili çeşitli mecralarda çok fazla spekülatif ve doğru olmayan haber gördüğünü belirten Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu haberlere itibar edilmemesi gerekir. Sağlık Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız kendi alanları ile ilgili olarak gereken açıklamaları yapıyorlar. Tabii bu üzüntü verici hadiseyle ilgili olarak yüreğimiz yanarken, halen bu konularla ilgili çalışmaları devam ederken, ölüm haberleri, yaralı haberleri konusunda çok hassas olmak gerekir. Hem Bahçesaray ilçesinde gelen çığ felaketiyle ilgili olarak hem uçak kazasıyla ilgili olarak böyle kestirmeden, iyi araştırılmadan suçlayıcı ifadeler kullanılması, birtakım kişilerin suçlanması gibisinden bir yaklaşım doğru olmuyor. Orada Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı eski milletvekili arkadaşımız biliyorsunuz çığ altından kurtarıldı Gülşen Orhan arkadaşımız.
Gülşen Orhan 6.2.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "İyi araştırılmadan suçlayıcı ifadelerin kullanılması doğru değil"
Çığ felaketi ve uçak kazasına ilişkin spekülatif ve doğru olmayan haberler yapıldığını belirten Ömer Çelik, "Bu haberlere itibar edilmemesi gerekir. Sağlık Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız kendi alanları ile ilgili olarak gereken açıklamaları yapıyorlar. Tabii bu üzüntü verici hadise ile ilgili olarak yüreğimiz yanarken, çalışmalar devam ederken, ölüm haberleri, yaralı haberleri konusunda çok hassas olmak gerekir. Hem Bahçesaray ilçesindeki çığ felaketi ile ilgili olarak hem bu uçak kazasıyla ilgili olarak böyle kestirmeden, iyi araştırılmadan suçlayıcı ifadelerin kullanılması, birtakım kişilerin suçlanması gibisinden bir yaklaşım doğru olmuyor. Orada Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı eski milletvekili arkadaşımız biliyorsunuz çığ altından kurtarıldı. Gülşen Orhan arkadaşımız.
Gülşen Orhan 6.2.2020
Van Valiliği: İddialar asılsız ve art niyetli
VAN Valiliği, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski Van Milletvekili Gülşen Orhan ile ilgili sosyal medyada paylaşılan iddialara ilişkin açıklama yaptı.
Gülşen Orhan 6.2.2020
Van Valiliği: "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Orhan hakkındaki iddialar, karalama ve art niyet...
Van Valiliğinden, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan hakkında bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan "yemek organizasyonuna giderken kapalı yolu, uyarılara rağmen iş makineleriyle açtırmaya çalıştığı için ikinci çığ...
Gülşen Orhan 6.2.2020
Van Valiliğinden 'Gülşen Orhan' ile ilgili iddialara yalanlama
Van Valiliği, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile ilgili bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan iddiaları yalanladı.
Gülşen Orhan 6.2.2020
Sağlık Bakanı Koca'dan "Van'da çığ düşmesi"ne ilişkin açıklama Açıklaması
"Cenazeler üzerinden karalama yürütülüyor" Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez de "Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın, Bahçesaray ilçesine gitmek için kendine yol açtırırken çığın olduğu" yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
Gülşen Orhan 5.2.2020
Kılıçdaroğlu, Van Valisi Bilmez'den çığ felaketiyle ilgili bilgi aldı
Kılıçdaroğlu, ayrıca, çığ felaketinden yaralı kurtarılan, eski AK Parti Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan'ı da arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
Gülşen Orhan 5.2.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Bahçesaray'daki çığ felaketine ilişkin açıklama Açıklaması
Meclis Başkanı Şentop, kar altındaki 2 kişiyi kurtarmaya çalışan ekiplerin üzerine düşen çığda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile yaralı kurtarılanlara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Gülşen Orhan 5.2.2020
İçişleri Bakanı Soylu'dan, Van'daki çığa ilişkin açıklama Açıklaması
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'ın Bahçesaray ilçesindeki çığa ilişkin, "30'u aşkın arama kurtarmacı, vatandaşımız, korucumuz, jandarmamız, UMKE'cimiz kurtarıldı, hastanelere sevk edildiler.
Gülşen Orhan 9.1.2020
Çorum'dan kısa kısa
Ziyarete, Vali Yardımcısı Tamer Orhan'ın eşi Gülşen Orhan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser'in eşi Füsun Gülser, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Uzunoğlu'nun eşi Yasemin Uzunoğlu katıldı.
Gülşen Orhan 10.11.2019
Çatak'ta cami açılışı
Camileri, mescitleri imar etmenin şerefli işlerden biri olduğunu belirten Çeçen, "Camimizi koruyalım, sahip çıkalım. Bu ibadet yerinin yapılmasında maddi ve manevi destekleri olan sayın Gülşen Orhan'a, yapılmasına vesile olanlara, yardım edenlere teşekkür ediyorum.
Gülşen Orhan: Çatak'ta camii açılışıGülşen Orhan 10.11.2019
Gülşen Orhan: Türkiye Rafting ŞampiyonasıGülşen Orhan 20.10.2019
Gülşen Orhan: Türkiye Rafting ŞampiyonasıGülşen Orhan 20.10.2019
Gülşen Orhan 20.10.2019
Türkiye Rafting Şampiyonası
Bölgede ileriki yüzyıllarda savaşların artık petrol değil su için verileceğini dile getiren Bilmez, şunları kaydetti: "Sonbaharda bile derelerimiz akıyor ve sonbahar mevsiminde bile rafting şampiyonası yapılıyor. Bu yarışmaların bize en büyük katkısı bu. Bu alanları sporcularımıza sağlarız, sadece Türkiye için değil bütün dünyaya. Dolayısıyla bu değerlerimizi yıl boyu spor yapılır hale getiririz. Bir diğer katkısı da terörün daha çok bozduğu güvenlik algısını, Türkiye'nin dört bir yanından gelen sporcular 4 gün boyunca Bahçesaray ve Çatak'ta yarışarak, eğlenerek, bölge halkıyla kaynaşarak tüm ülkeye, tüm dünyaya gösterdiler." Fikret Yardımcı: "Hedef gerçekten kardeşlik, dostluktur, beraberliktir" Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, "Sporla Terörü Yenme Projesi" kapsamında rafting şampiyonasını Bahçesaray ve Çatak'ta düzenlendiklerini ve bunu başardıklarını ifade etti. Türkiye'nin 40 vilayetinden 600 gencin, Van'daki gençlerle buluştuğunu ve kardeşlik projesine vesile olduklarını vurgulayan Yardımcı, şöyle konuştu: "Türkiye'de ilk defa eş zamanlı yarışmayı iki ilçemizde yapıyoruz. Bugün yağış var ama sportif aktiviteler devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu'nun kaderi terör değildir, zaten bunu yerinde görüp yaşıyoruz, mükemmel bir ortam, mükemmel bir heyecan var, hiçbir sorun yok. Buradan diyoruz bütün dünyaya, buradan dünyaya kardeşlik mesajları verdik. Ben federasyon başkanı olarak diğer illere söz verdiğim gibi size de söz veriyorum. İnşallah ileri zamanlarda buralarda Avrupa ve Dünya şampiyonası düzenleyeceğiz. Kahraman güvenlik güçlerimizin yaptığı operasyonlarla boşalttırdığı alanları biz spor aktiviteleriyle dolduruyoruz. Doldururken bu bölgenin çocuklarıyla bugün ilk defa Çatak'ın bir kadın takımı mücadele ediyor. Buraya iki yıl önce geldiğimde bunun mümkün olmadığını söylediler ama bakın artık kadınlar da yarışabiliyor. Hedef gerçekten kardeşlik, dostluktur, beraberliktir, buna ulaştığımızı sanıyorum." Konuşmasını Kürtçe yapan Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gülşen Orhan ise Bahçesaray ve Çatak'ın artık güzelliklerle sporla kültürle doğal güzellikleriyle anıldığını söyledi.
12
Şu an buradasınız: Gülşen Orhan Haberleri | Gülşen Orhan Kimdir - Haberler - Gülşen Orhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gülşen Orhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Hayatını, çığ felaketinde kaybettiği operatör arkadaşına borçlu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.4.2020 06:55:02. #1.15#
title