Güler Sabancı'nın Ankara Resepsiyonu, Resepsiyonda Fed'in Kararı Konuşuldu

Güler Sabancı'nın Ankara Resepsiyonu, Resepsiyonda Fed'in Kararı Konuşuldu

Sabancı Holdingi Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Yeni Anayasa Tartışmaları Arasında Öne Çıkan Türban Konusunda Henüz Konuşmayacağını Söyledi. Sabancı, "Türban Tartışmalarına Girmek İstemiyorum. Çünkü Taslak Henüz TBMM'ye Gönderilmedi. TBMM'ye Geldikten Sonra Anayasa ile İlgili Açıklama Yaparız" Diye Konuştu.

Güler Sabancı'nın Ankara Resepsiyonu, Resepsiyonda Fed'in Kararı Konuşuldu

-Sabancı Holdingi Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, yeni Anayasa tartışmaları arasında öne çıkan türban konusunda henüz konuşmayacağını söyledi. Sabancı, "Türban tartışmalarına girmek istemiyorum. Çünkü taslak henüz TBMM'ye gönderilmedi. TBMM'ye geldikten sonra Anayasa ile ilgili açıklama yaparız" diye konuştu.

-Sabancı, FED'in faiz oranlarıyla ilgili açıklayacağı kararını merakla beklediğini, Türkiye için endişeleri olduğunu belirtti.

ANKARA (ANKA) – Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Ankara'da resepsiyon verdi. Resepsiyona siyaset, bürokrasi ve iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Resepsiyonda, Anayasa tartışmaları ve Fed'in vereceği karar konuşuldu.

Anayasa değişikiğinde öne çıkan türban tartışmaları konusunda konuşmanın çok erken olduğunu söyleyen Güler Sabancı, "Ne kadar güzel ki, Anayasa değişikliği konusunda herkes hemfikir ve bu konu bütün taraflarca tartışılabiliyor. Ancak daha değişiklik Meclis'e bile gelmedi. Bu Parlamento'nun görevidir. Şu anda konuşmak için erken" dedi.

FED'in faiz kararı öncesinde soruları yanıtlayan Sabancı, "Benin de kulağım FED'de" dedi. Dünyada endişe verici bir dalgalanma riski olduğuna katıldığını ifade eden Sabancı, her ne kadar veriler istikrarlı olsa da Türkiye'nin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Resepsiyona, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ABD Büyükelçisi Ross Wilson, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar ve çok sayıda yabancı misyon şefi katıldı.

Resepsiyona ayrıca eski Devlet Bakanı Abdüllatif Şener ile Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün de katıldı.

-PİYANO ÜZERİNDE İFTAR-

Resepsiyonun iftar saatine denk gelmesi nedeniyle geceye katılan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin iftarını bir piyanonun üzerinde yaptı. Bakan Şahin, orucunu DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'le beraber açtı. Şahin ve Sezer'in yanına daha sonra Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de geldi. Üçlü bir süre sohbet ettikten sonra, Şahin ve Şimşek resepsiyondan ayrıldı. Gecenin sonlarına doğru ise Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan da resepsiyona katıldı. (ANKA)

Kaynak: ANKA