GUİDO WESTERWELLE HABERLERİ

GUİDO WESTERWELLE HABERLERİ

Guido Westerwelle haber, Guido Westerwelle son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guido Westerwelle

Guido Westerwelle

Doğum Yeri Almanya
Doğum Tarihi 27.12.1961 -

Guido Westerwelle Kimdir ?

Guido Westerwelle, (d. 27 Aralık 1961, Bad Honnef) Hür Demokrat Parti genel başkanlığını yapan Alman hukukçusu ve siyasetçisidir. Westerwelle'nin Almanya'da yeni kurulacak hükûmette dışişleri bakanlığı ve başbakan yardımcılığı görevini alması beklenmektedir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Guido Westerwelle 12.4.2018
Westerwelle: "Alman'ya Olası Suriye Saldırısının Bir Parçası Olmayacak"
Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Almanya’nın Suriye’ye yönelik herhangi bir askeri saldırının bir parçası olmayacağını söyledi.
Guido Westerwelle 10.8.2016
Türkiye'yi Dışlama Yarışı
Christian Lindner belli ki, Liberaller olarak bilinen FDP'nin kendisinden önce genel başkanlıklarını yapan Almanya'nın eski Dışişleri Bakanları Hans-Dietrich Genscher'den de, Klaus Kinkel'den de Guido Westerwelle'den de hiçbir şey öğrenmemiş.
Guido Westerwelle 4.4.2016
Guido Westerwelle Toprağa Verildi
Hayatını kaybeden eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, dün Köln’de düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
Guido Westerwelle 2.4.2016
Westerwelle Son Yolculuğuna Uğurlandı
KÖLN (AA) – Vefat eden eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Köln'de düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
Guido Westerwelle 1.4.2016
Almanya'da 24 Yıl Bakanlık Yapan Genscher Hayatını Kaybetti
Almanya’nın 1974-1992 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı yapan Hans-Dietrich Genscher hayatını kaybetti. 89 yaşında hayatını kaybeden Genscher, Almanya’da en uzun Dışişleri Bakanlığı yapan siyasetçilerdendi. Genscher, 1969-1974 yılları arasında içişleri bakanı, 1974-1992 yılları arasında da dışişleri bakanı ve başbakan yardımcısı olarak görev yaptı. Ayrıca Genscher 1974-1985 yılları arasında da liberal Hür Demokrat Parti'nin (FDP) genel başkanlığı görevini yürüttü. Kohl hükümetinde Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenen Genscher, iki Almanya'nın birleşmesinde önemli rol oynanmış, yürüttüğü siyasetle Almanya’nın dış ilişkilerine büyük ivme kazandırmıştı. Geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle yürüttüğü siyasette çoğu zaman Genscher’i örnek aldığını söylemişti.
Guido Westerwelle 1.4.2016
Almanya'nın Eski Dışişleri Bakanı Genscher Öldü
Almanya'nın eski dışişleri bakanlarından Guido Westerwelle de 18 Mart'ta hayatını kaybetmişti.
Guido Westerwelle 1.4.2016
Nisan 2016 Dünya Gündemi
Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un katılımıyla, Köln'de Eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin ölümü nedeniyle tören düzenlenecek.
Guido Westerwelle 18.3.2016
Türkiye-Ab Zirvesi
Davutoğlu, meslektaşlarına ve uluslararası topluluğa mesaj vermek istediğinin altını çizerek, şunları kaydetti: "Kurbanlar, mağdurlar arasında da fark gözetmememiz gerekiyor. Etnik veya dini kökeni ne olursa olsun Müslüman olsunlar, Hıristiyan olsunlar, Türk olsunlar, Fransız veya Alman olsunlar farketmez, insanlar kurbandır, terör kurbanıdır ve mağdurudur. Bu yüzden teröre karşı her türlü bu anlamda beraber durmalıyız diye düşünüyorum." Alman halkına taziyelerini de iletmek istediğini kaydeden Davutoğlu, eski meslekdaşı ve eski dışişleri bakanı Guido Westerwelle'nin hayatını kaybettiğini, kendisiyle beraber çalışma fırsatı bulduğunu, kendisinin çok dürüst ve etkili çalışan bir diplomat olduğunu sözlerine ekledi.
Guido Westerwelle 18.3.2016
Almanya'nın Eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle Öldü
Almanya'nın Dışişleri eski bakanlarından Guido Westerwelle hayatını kaybetti.
Guido Westerwelle 29.7.2015
Almanya'da Bakanlar Kurulu Toplantısı 13 Dakika Sürdü
Daha önceki koalisyon hükümetinde Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olan Guido Westerwelle de Başbakan Merkel'in yaz tatiline ayrılmasının ardından yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında çok uzun süren bir basın toplantısı düzenlemiş, bu durum Alman kamuoyunda mizah konusu olmuştu.
Guido Westerwelle 15.9.2014
İş Adamından Aldığı Bağış, Alman Siyasetçiyi Zora Soktu
Almanya'da Hıristiyan Birlik Partileri'nin (CDU/CSU) Parlamento Grubu Dış Politika Sözcüsü Phlipp Missfelder’in başı, bir işadamından partisi için aldığı bağış nedeniyle sıkıntıda. Missfelder’in bir işadamının hükümet çevresiyle bağlantı kurmasına ve yurtdışı seyahatlere katılmasına aracılık etmesi karşılığı 49 bin Euro bağış aldığı iddia ediliyor. 2010 yılında meydana gelen olayda Missfelder’in söz konusu işadamının, dönemin Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle’nin Irak gezisine katılmasın sağladığı ve işadamının da CDU’nun ilçe ve gençlik kolları teşkilatına 49 bin Euro bağış yaptığı kaydedildi.
Guido Westerwelle 20.8.2014
Kimyasal Katliamın Yıl Dönümünde Suriye
5 Haziran'da Ban, Suriye Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporda belgelenen "vahşet"i, "şok edici ve iğrenç" bulduğunu ifade etti. 14 Haziran'da Beyaz Saray, Suriye'de Esed rejiminin sarin sinir gazı dahil kimyasal silah kullandığını teyit etti. Aynı gün, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, ABD'nin Suriye'de Esed rejiminin muhaliflere karşı kimyasal silah kullandığı yönündeki açıklamasını ciddiye aldıklarını söyledi.
Guido Westerwelle 22.6.2014
Eski Almanya Dışişleri Bakanına Kanser Teşhisi Konulması
Eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin kemoterapi tedavisine başladığı bildirildi.
Guido Westerwelle 20.6.2014
Davutoğlu-Steinmeier Ortak Basın Toplantısı
Frank-Walter Steinmeier, yarın da İstanbul'da iki ülke gençleri arasında "köprü" oluşturacak nitelikte bir toplantıya katılacağı bilgisini verdi.  Steinmeier, basın toplantısında, lösemi hastalığına yakalandığı açıklanan selefi Guido Westerwelle'yle ilgili haberi yolda aldığını da belirterek, kendisine bu hastalıkla mücadelesinde güç dilediğini ifade etti.
Guido Westerwelle 20.6.2014
Davutoğlu-Steinmeier Ortak Basın Toplantısı
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye için Avrupa Birliği üyeliğinin stratejik bir hedef olduğunu belirterek, "Bu hedef hiçbir zaman şaşmamıştır. Bütün dış politika önceliklerimizin başında, Avrupa Birliği gelmektedir. Avrupa Birliğinin en önemli kurucu, öncü ülkesi olarak Almanya'dan, Türk-Avrupa Birliği ilişkilerine katkı sağlamasını bekliyoruz ve bu katkıda da Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazırdır" dedi.  Çırağan Sarayı'ndaki, Türkiye-Almanya Stratejik Diyalog Mekanizması 2. Toplantısı kapsamında, çalışma gruplarına eş başkanlık yapan Davutoğlu ve Alman Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, ortak basın toplantısı düzenledi.  Toplantıda konuşan Davutoğlu, Steinmeier'i Türkiye'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu, kendisinin Türkiye ve halkı için yabancı olmayan, yakından tanınan bir sima olduğunu söyledi.  Steinmeier'in Türk-Alman dostluğuna büyük katkılar yaptığını belirten Davutoğlu, mevkidaşının her zaman iki ülke arasındaki iş birliğinin gelişmesine ve Türkiye'nin Avrupa Birliği sürecine katkıda bulunduğunu ifade etti.  Bakan Davutoğlu, bugün yapılan bir açıklamayla Almanya'nın eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin rahatsızlık geçirdiğini öğrendiğini anlatarak, "Kendisiyle çok yakın bir iş birliği içinde bulunmuştuk.
Guido Westerwelle 20.6.2014
Almanya'nın Eski Dışişleri Bakanı Westerwelle Lösemi Hastalığına Yakalandı
Geçtığımız yıla kadar Almanya’nın dışişleri bakanı olan Guido Westerwelle'nin lösemi hastalığına yakalandığı bildirildi.
Guido Westerwelle 17.6.2014
Steinmeier, Türk-Alman Stratejik Diyaloğu İçin Türkiye'ye Gidiyor
Almanya ile Türkiye arasında geçen yıl hayata geçirilen Türk- Alman Stratejik Diyaloğu’nun ikincisi Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak. Türk- Alman ilişkilerini stratejik boyuta taşımak için eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle döneminde atılan adımı devam ettiren Federal Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştirecek.
Guido Westerwelle 25.5.2014
Başbakan Erdoğan, Yurda Döndü
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Türk Demokratlar Birliği'nin kuruluşunun 10. yıl dönümü toplantısına katılmak için gittiği Almanya'dan yurda döndü.  Özel uçakla saat 00.30'da İstanbul'a gelen Başbakan Erdoğan'ı, Atatürk Havalimanı'nda İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Selami Altınok ve öteki ilgililer karşıladı.  Başbakan Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da İstanbul'a geldi.  Erdoğan, Köln'e yaptığı bir günlük ziyaret kapsamında ayrıca bazı Türk sivil toplum kuruluşları ve eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ile de görüştü.
Guido Westerwelle 24.5.2014
Başbakan Erdoğan, Almanya'dan Ayrıldı
Erdoğan, Köln'e yaptığı bir günlük ziyaret kapsamında ayrıca bazı Türk sivil toplum kuruluşları ve eski Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ile de görüştü.
Guido Westerwelle: Başbakan Erdoğan Almanya'daGuido Westerwelle 24.5.2014
Guido Westerwelle 8.5.2014
Almanya'da Nsa'nın Yaptığı Dinlemelerin Araştırılması
Snowden'ın video konferansı aracılığıyla ya da komisyon üyelerinin Moskova'ya giderek Snowden'ı dinleyebileceğini vurgulayan Kiesewetter, komisyonda Almanya Başbakanı Angela Merkel, Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, eski Dışişleri Bakanları Joschka Fischer ve Guido Westerwelle ve eski NSA çalışanı William Binney'in de bulunduğu toplam 100 kişinin dinleneceğini söyledi.
Guido Westerwelle 13.3.2014
AP'deki Türkiye Eleştirileri ve Füle'nin Ankara'ya Önereceği Yasa Tasarılarını Tarama Planı...
-"AKLINI BAŞINA GETİRİNCEYE KADAR MÜZAKERELERİ KESMEK İSTİYORUZ"- Haberlerde dikkat çekilen diğer bir unsur da Türkiye'nin AB müzakerelerini desteklemiş olan Almanya eski Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'nin liberal partisinin ağır toplarından AP üyesi Alexander Graf Lambsdorff'un "Türkiye'nin aklını başına getirinceye kadar vatandaşların özgürlüklerine ve yargı bağımsızlığına saygı göstermeye başlayıncaya kadar müzakereleri kesmek istiyoruz", "Türkiye'de, Çin ve İran'dan fazla fazla tutuklu gazeteci var ve şimdi Başbakan YouTube ve Twitter'i kapatmak istiyor" yolundaki sözlerine dikkat çekiliyor.
Guido Westerwelle: Guido Westerwelle, Vakıf KuracakGuido Westerwelle 18.12.2013
Guido Westerwelle: Türkiye AB ilişkileri   WesterwelleGuido Westerwelle 10.12.2013
Guido Westerwelle: Türkiye AB İlişkileriGuido Westerwelle 10.12.2013
Guido Westerwelle: Mandela'nın ÖlümüGuido Westerwelle 6.12.2013
Guido Westerwelle: Almanya'dan Ukrayna'ya ÇağrıGuido Westerwelle 1.12.2013
Şu an buradasınız: Guido Westerwelle Haberleri | Guido Westerwelle Kimdir - Haberler - Guido Westerwelle haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Guido Westerwelle kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye ve Türkler Bir Dostu Daha Kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 09:24:25. #1.15#
title