Grafitici Gençlerden "Koyverme, Oy Ver" Kampanyası

Grafitici Gençlerden "Koyverme, Oy Ver" Kampanyası

03.03.2014 20:51 | Son Güncelleme: 03.03.2014 20:51
Grafitici Gençlerden

"Boyalı Eller" ekibi, boş afişlere, "Barış", "Hep Beraber", "Koyverme, Oy Ver" şeklinde sloganlar yazarak, gençleri oy vermeye çağırdı.

Grafitici Güngörenli gençler, yaklaşan seçimlerde gençlerin oy kullanmasının önemine dikkati çekmek için "Koyverme, Oy Ver" kampanyası başlattı. 

"Boyalı Eller" ekibinin, Güngören Hasbahçe Parkı'na astığı boş afişlere, buradaki vatandaşlar ve grafitici gençler tarafından, "Barış", "Hep Beraber", "Koyverme, Oy Ver" şeklinde sloganlar yazıldı. 

Kampanya hakkında açıklama yapan grafitici Ulaş Çelik, gençlerin, demokratik sürece dahil olmaları gerektiğine inandığını söyledi.

Gençlere çağrıda bulunan Çelik, "Bir şekilde eleştirmeye ya da yapıcı olmaya çalışan, siyasi süreçlere dahil olmaya çalışan bir gençliğin oluştuğuna inanıyorum. Ancak bu gençler, sivil toplum örgütlerine üye olmuyorlar. Sadece 'facebook' ve 'twitter'dan konuşuyor ve oy dahi vermiyorlar. Onları oy vermeye davet etmek adına, 'Koy Verme, Oy Ver' kampanyasını başlattık" diye konuştu.

Güngören Belediyesi'nin 8 yıl önce verdiği destekle grafiti akımını başlattıklarını anlatan Çelik, grafitinin insanlara sanatı ulaştırmanın en güzel yolu olduğunu dile getirdi. - İstanbul

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title