Göktepe Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Göktepe Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

ANKA - Güncel
Göktepe Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

17. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

17. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. 15 Mart 2013 ile 15 Mart 2014 arasına yayımlanmış ürünlerin katılabileceği yarışmaya son başvuru tarihi 21 Mart olarak ilan edildi. Yarışmada gazete ya da televizyon haberi, fotoğraf ve yerel gazetecilik dallarında ödüller dağıtılacak.

-YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI-

Yarışmaya katılacak ürünlerden yazılı basında yayımlanmış olanların bir asıl, 15 fotokopi halinde, televizyonda yayınlanmış olan ürünlerin ise DVD formatında basılmış bir örnek şeklinde gönderilmesi gerekiyor.

Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak olan adayların ise 1 asıl 15 fotokopi olarak gönderecekleri fotoğraflarının arka yüzlerinin sol alt köşesine bir etiketle ürünün adını, çekildiği yer ve tarihini yazmaları gerekiyor. Gönderilen fotoğraflar en az 18x24 cm ebatlarında renkli ya da siyah beyaz olması şartı aranacak.

Yarışmaya katılacak adayların; ürünlerini, kısa özgeçmişleri ve bir fotoğrafları ile birlikte, "Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Silivrekapı Mahallesi, Kuvayi Milliye Caddesi, Çevre Tiyatrosu Sokağı, Çaykara Palas Apartmanı No:1/C, Kocamustafapaşa/İstanbul" adresine, 21 Mart 2014 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Kazananlara ödülleri Metin Göktepe'nin doğum günü olan 10 Nisan 2013 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek.

Yarışma jürisinde yer alan isimlerse şu şekilde:

Ahu Özyurt, Belma Akçura, Celal Başlangıç, Elif Ilgaz, Elif Yılmaz, Fikret İlkiz, Göksal Göksu, Hüseyin Aykol, Kanat Atkaya, Mehmet Güç, Mete Çubukçu, Murat İnceoğlu, Muzaffer Özkurt, Nazım Alpan, Neşe Düzel.

1998'den beri dağıtılan ödüller, 8 Ocak 1996'da gözaltında öldürülen gazeteci Metin Göktepe anısına veriliyor.

ANKA - Güncel

Metin Göktepe, 21 Mart, Politika, Güncel, Haber

title