Gezi Parkı Günlerinde Blogger Olmak

Gezi Parkı Günlerinde Blogger Olmak

22.06.2013 17:08 | Son Güncelleme: 22.06.2013 17:08
Gezi Parkı Günlerinde Blogger Olmak

Doğan TV Holding bünyesinde yayın yapan Netd'de, önemli konu ve ünlü konukları canlı yayınla internet ekranına taşıyan cafenetd, Bumerang Blog Platformu'nun yayıncılarını ağırladı.

Kendileri de aynı zamanda blog yazarı olan Bumerang ekibinden Hilal Meriç (e-gunlugum.com) ve Ahmet Erten'in (hayatmuzik.com) davetiyle kafeye konuk olan rahatyazar.com, dijitalcanavar.com ve usengecsef.blogspot.com eşliğinde 1 saat boyunca keyifli bir sohbet gerçekleşti.

Bumerang bloggerları ilgiyle takip edilen program süresince, kaliteli içerikten, iyi blog yazma tekniklerine, blog yazmanın kendilerine sağladığı faydalardan markalarla olan ilişkilere kadar birçok konuya değindiler. Güncel olayları takip etme ve uzmanlık alanları her ne olursa olsun gündeme ilişkin konular hakkında da görüş belirtme istekleri olduğunu belirten bloggerlar, bu vesile ile Gezi Parkı eylemleri konusunda duydukları hassasiyetleri de dile getirdiler. Bumerang yayıncıları, Twitter'daki haber akışının yanı sıra, vatandaşlık yayıncılığı anlamında blogyazarlarının doğru bilgiyi kamuoyuna iletmek anlamında ne kadar anlamlı bir role sahip olduklarının da altını çizdiler.

Etkili bir blog yazarı olmanın ilk şartının, "yazmayı sevmek" olduğunu vurgulayan yazarlar, blogger olma kültüründe paylaşım hissinin ne derece önemli olduğunu anlattılar. Daha önce Bumerang Deneyim Günleri vasıtasıyla çeşitli lezzetler tatmaktan, gezilere, motosiklet sürüş keyfinden birçok sanatsal aktiveye kadar çeşitli etkinliklerde bir araya gelen bloggerlar, ürettikleri içeriklerde deneyim unsurunun önemine dikkat çektiler. #cafentdhashtagi altında kendilerine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap veren bloggerların bu keyifli sohbetini buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title