Gesiad Kayseri Yönetimi Tuskon Genel Kuruluna Katıldı

Gesiad Kayseri Yönetimi Tuskon Genel Kuruluna Katıldı

Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbulda gerçekleştirilen TUSKON'un 4.Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Gesiad Kayseri Yönetimi Tuskon Genel Kuruluna Katıldı

Genç Sanayici ve İş Adamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, İstanbulda gerçekleştirilen TUSKON'un 4. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

GESİAD Kayseri Şube Başkanı Hamdi Kınaş, TUSKON'un genel kurulunun hayırlı olması dileğinde bulundu.

TUSKON'un genel kurulunda yaptığı konuşma sonrasında açıklamada bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yaptığım konuşmamda iki önemli husus vardı. Biz TOBB olarak yaptığımız araştırmalarda, toplumun yeni anayasa konusunda destek verdiğini ortaya çıkardık. Toplum, yeni anayasanın yapılması konusunda destek veriyor. Hem fikirde, hem eğitim alanındaki özgürlük de önemseniyor. Bu konuda toplumumuz tepkisini gösteriyor" ifadesinde bulundu.

Genel kurul sırasında TBMM'de kabul edilen 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili açıklamada bulunan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, "Yeni eğitim sistemi 292 oyla kabul edilmiş. İnşallah memleketimize, öğrencilere, velileri ve öğretmenlere hayırlı olur" dedi. Boydak, İngilizce ve bilgisayar derslerine ağırlık verileceğini belirterek, "Lise müfredatının yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. İnşallah bundan sonra bu konuya da eğilirler" diye konuştu.

TUSKON'un genel kurulunda, GASİAD Kayseri Şubesi'nden 14 delege oy kullandı. - KAYSERİ