Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türkiye İkincisi Oldu
Haberler » Yerel » Haber

Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türkiye İkincisi Oldu

Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2006 Yılı İçerisinde Hazırladığı Projeler ve Uygulamalar ile Türkiye'deki 931 Vakıf İçerisinde İkinci Oldu.

Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türkiye İkincisi Oldu

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2006 yılı içerisinde hazırladığı projeler ve uygulamalar ile Türkiye'deki 931 vakıf içerisinde ikinci oldu.

2006 yılı içersinde Kütahya merkez ve diğer ilçelerde toplam 193 proje üretilirken, tek başına 106 proje gerçekleştiren Gediz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Van'dan sonra Türkiye ikincisi seçildi. Gediz Kaymakamı Ali Nazım Balcıoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın 2006 yılı içersinde toplam tutarı 1 milyon 707 bin YTL olan 106 proje gerçekleştirdiğini söyledi. Kaymakam Ali Nazım Balcıoğlu, İş Kurmaya yönelik kültür mantarcılığı, demir doğrama, mobilya ve berber meslekleri, geçici istihdama yönelik piknik alanları temizliği, bakıma muhtaç insanlara hizmet, meraların temizliği ve bakımı, sosyal hizmet projelerinde ise köy ve beldelerde kanalizasyon ve fosseptik, heyelanlı bölgelerin ağaçlandırılması ve gelir getirici proje dallarında hayvancılık, kaşıkçılık gibi alanlarda vatandaşlara destek verildiğini bildirdi.

2007 yılı içerisinde daha kapsamlı projelerin hazırlandığını belirten Kaymakam Balcıoğlu, "Onay için gönderilen projeler arasında köylere yangın vanası, köy fırını, köylerde çocuk oyun parkları, köylerde kır bekçiliği yer almaktadır. Halkımız ve muhtarların gerekli ilgi ve hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. Yardım ve desteğe muhtaç kişilerin vakfımıza başvurmaları halinde gereken yapılır" dedi.

Türkiye'de Van, Gediz, Diyarbakır, Mut, Amasya, Reyhanlı, Kastamonu, Erzurum, Muş ve Erdemli vakıfları ilk 10'a giren isimler olarak açıklandı.

(MY-EFE-MŞ)

10.05.2007 13:02 TSİ