Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında - Kocaeli

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında - Kocaeli

Kocaeli'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.

Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında - Kocaeli

Kocaeli'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.


Kocaeli'de, siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Tahir Büyükakın (Cumhur İttifakı)


Başiskele: Mehmet Yasin Özlü (Cumhur İttifakı)


Çayırova: Bünyamin Çiftçi (Cumhur İttifakı)


Darıca: Muzaffer Bıyık (Cumhur İttifakı)


Derince: Zeki Aygün (Cumhur İttifakı)


Dilovası: Hamza Şayir (Cumhur İttifakı)


Gebze: Zinnur Büyükgöz (Cumhur İttifakı)


Gölcük: Ali Yıldırım Sezer (Cumhur İttifakı)


İzmit: Azize Sibel Gönül (Cumhur İttifakı)


Kandıra: Adnan Turan (Cumhur İttifakı)


Karamürsel: İsmail Yıldırım (Cumhur İttifakı)


Kartepe: Muhammet Mustafa Kocaman (Cumhur İttifakı)


Körfez: Şener Söğüt (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Çayırova: Selahattin Kaya


Darıca: Yakup Törk


Derince: Sertif Gökçe


Gebze: Recep Dursun


Gölcük: İsmet İşeri


İzmit: Fatma Kaplan Hürriyet (Millet İttifakı)


Karamürsel: Ahmet Çalık


Kartepe: Cumhur Karakadılar


Halkların Demokratik Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Züleyha Gülüm


Körfez: Selda İlgün


İYİ Parti


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Serdar Kaman (Millet İttifakı)


Çayırova: İlhami Bayrak


Kandıra: Ercüment Şahin


Körfez: Salih Recep Şirin


Başiskele: Rıza Güven Usta


Saadet Partisi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Birol Aydın


Başiskele: Zafer Mutlu


Çayırova: Yusuf Aksu


Darıca: Selim Çetinkaya


Derince: Halil Kayın


Dilovası: Ercan Dalkılıç


Gebze: Burcu Çetinkaya


Gölcük: Nihat Yıldız


İzmit: Ahmet Özen


Kandıra: Ramazan Arslan


Karamürsel: Mehmet Özalay


Kartepe: İbrahim Bıyıklı


Körfez: Recep Sarıdoğan


Demokrat Parti


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Nail Baki


İzmit: İsmail Yazgan


Kartepe: Ahmet Kerim Kıvanç


Kandıra: Arzu Aykanat Çakan


Başiskele: Halil Kurt


Gölcük: Ahmet Erman


Karamürsel: Atilla Hatipoğlu


Derince: Sebahattin Aydın


Körfez: Hülya Uluzman


Dilovası: Üzeyir Mert


Gebze: Rasim Arslan


Darıca: Mehmet Davutoğlu


Çayırova: Hüseyin Babaoğlu


Demokratik Sol Parti


Kandıra: İdris Demir


Başiskele: Mahir Tanta


İzmit: Hülya Yıldırım


Gebze: Çetin Töngel


Derince: Kenan Baş


Körfez: Vedat Taştekin


Çayırova: Hasan Yıldız


Kartepe: Temel Ofluoğlu


Dilovası: Hakan Ercan


Gölcük: Gülten Erenkaya


Çayırova: Hasan Yıldız


Karamürsel: Şengül Karlıkaya

Kaynak: AA