Gaziantep: İş Adamı Mehmet Erdemoğlu'nun Vefatı

Gaziantep: İş Adamı Mehmet Erdemoğlu'nun Vefatı

Merinos Halı A.ş.'nin Kurucu Başkanı, İş Adamı Mehmet Erdemoğlu, Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Gaziantep: İş Adamı Mehmet Erdemoğlu'nun Vefatı

Merinos Halı A.Ş.'nin kurucu başkanı, iş adamı Mehmet Erdemoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.

Mide kanseri hastalığından Özel Konukoğlu Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mehmet Erdemoğlu, 75 yaşında hayatını kaybetti.

Merinos Halı A.Ş. Kurucu Başkanı olan Mehmet Erdemoğlu, 1952 yılında savan dokuyarak ticarete atıldı. 1983 yılından itibaren halı ve iplik sektöründe önemli yer edindi.

Birçok hayır işine imza atan Mehmet Erdemoğlu'nun cenazesi Gaziantep Ulu Camii'ne getirildi. Mehmet Erdemoğlu'nun 3 oğlu da taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Adıyaman Valisi Halil Işık, Malatya Valisi H. İbrahim Daşöz, AKP Adıyaman Milletvekili Mahmut Göksu, CHP Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmazkaya, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, türkücü İbrahim Tatlıses, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Celal Doğan, Dubai, Şam, Suudi Arabistan'dan çok sayıda iş adamı, Mehmet Erdemoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri ile binlerce seveni katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Mehmet Erdemoğlu'nun cenazesi Gaziantep Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazına katılan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, rahmetli Mehmet Erdemoğlu'nun hayırdan başka hiçbir şey düşünmeden çalıştığını belirterek," Rahmetli bizim patronumuzun babasıydı. Merinos'un başındaydı. Ekmeğini yedik, hala yiyoruz. Önemli ve değerli bir insandı. Okullar, hastaneler yaptı, yardımdan başka hiçbir şey düşünmüyordu. Çok muhterem bir insandı onun cenaze namazında bulunmak gerçekten bir insan olarak çok büyük bir şereftir bana göre. Allah mekanını cennet etsin. Hiçbir kötülüğü olmayan bir insandı" dedi.

Cenaze namazına Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in yurt dışında olmaları sebebiyle katılamadıkları öğrenildi.