Haberler

Call of Duty: Modern Warfare 2 çıkış tarihi belli oldu!

Gamegar Haberleri

Activision, merakla beklenen açıklamayı yaptı.. Call of Duty Modern Warfare 2 çıkış tarihi belli oldu. İşte detaylar...

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından -birinci şahıs nişancı türü aksiyon- COD'un geliştiricisi Infinity Ward, geçtiğimiz ay uzun zamandır beklenen haberi verdi. Şimdi ise Activision'ın yeni oyunu Call of Duty Modern Warfare 2 çıkış tarihi belli oldu.

Call of Duty: Modern Warfare 2 çıkış tarihi: 28 Ekim

Infinity Ward tarafından Twitter ve diğer sosyal mecralar üzerinden yapılan paylaşımda yeni oyunun logosu ve ismi kamuoyuyla paylaşıldı. 13 yıl önce yani 2009'da çıkan Call of Duty: Modern Warfare 2 ile aynı ada sahip yeni yapımın çıkış tarihi ise belirsizliğini koruyordu.

Bu yeni yapım, COD (Call of Duty) oyunlarının MW (Modern Warfare) serisine ait beşinci büyük oyunu olacak. Aynı zamanda 2019'da tanıtılan (2007'de tanıtılan Call of Duty 4: Modern Warfare'den farklı isimlendirildi) oyunla birlikte seriye tekrar başlandığını ve bu yapımın da 2. oyunu olacağını söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra Activision, odağını çevrim içi oyunlara doğru yöneltmiş durumda. Çünkü Call of Duty Warzone beklenenin üzerinde bir başarı getirdi. Bu sebeple de şirket, bu yıl içinde selefinin benzeri yeni bir ücretsiz yapım ile karşımıza çıkacağını söyledi.

Şirketin uzun vadeli planlarına baktığımızda son 1 yıl içerisinde klasik seriye olan ilginin büyük oranda azaldığı, dolayısıyla 2023 yılında büyük bütçeli serilere ara verip çevrim içi yapımlara odaklanacağını görüyoruz. Bu sebeple COD: MW 2, 28 Ekim tarihine kadar bekletilecek.

Kaynak: Shiftdelete / Gamegar

Twitter Ekim FPS Gamegar Güncel Haberler

title