Galatasaray, Juventus'un Sol Beki Kwadwo Asamoah ile İlgileniyor

Sol bek pozisyonunda Lionel Carole'den beklenen verimi bir türlü alamayan Galatasaray, Juventus forması giyen 28 yaşındaki Kwadwo Asamoah için görüşmelere başlayacak.

Galatasaray, Juventus'un Sol Beki Kwadwo Asamoah ile İlgileniyor

Galatasaray'a dünya çapında sol bek... Bir süredir Hırvat savunmacı Ivan Strinic'le görüşen Sarı-Kırmızılılar, bu kez çıtayı yükseltti. İtalyan medyasında yer alan haberlere göre, Galatasaraylı yöneticiler Juventus'un sol beki Kwadwo Asamoah ile ilgileniyor.

ANLAŞMAYA ÇOK YAKIN

3-5-2 sisteminde uzun süre Juve'nin sol taraftaki yükünü tek başına çeken ve hem sürati hem de kuvvetiyle tanınan 28 yaşındaki Ganalı futbolcuyla Galatasaray arasındaki anlaşmanın çok yakın olduğu iddia ediliyor.

Bitmek tükenmek bilmez enerjisiyle dikkat çeken Asamoah için Galatasaray'ın 7.5 milyon Euro bonservis bedelini gözen çıkardığı ileri sürüldü. Ayrıca oyuncuya da 3 milyon Euro civarında yıllık ücret teklifi yapılması bekleniyor.

CAROLE'ÜN YERİNE UĞUR ÇİFTÇİ

Asamoah'ın sol bekin yanı sıra orta sahanın her bölgesinde görev yapabiliyor olması, tecrübeli futbolcunun transferini cazip kılarken, mevcut sol bek Carole de gözden çıkarılmış durumda. Sarı-Kırmızılılar'ın planı, sol beki Asamoah'a emanet ederken, Carole'ü gönderip, yedekte yerli bir ismi tutmak. Bunun için de Gençlerbirliği'nden Uğur Çiftçi ve Bursaspor'dan Aziz Behich alternatif olarak düşünülüyor.