MEB'den uzaktan eğitim genelgesi: 4 Ocak'tan sonra sınavlar yüz yüze yapılacak

MEB'den uzaktan eğitim genelgesi: 4 Ocak'tan sonra sınavlar yüz yüze yapılacak

19.11.2020 16:59 | Son Güncelleme: 19.11.2020 18:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla illere gönderilen genelgede, 4 Ocak'a kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir sınavın yapılmayacağı bildirildi. 4 Ocak tarihinden sonra ise sınavların okul ortamında yüz yüze yapılması planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 ile 'Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi' konulu genelge gönderilerek, uzaktan eğitim faaliyetlerinin nasıl yürütüleceğine ilişkin detaylar iletildi.

Genelgede, tüm ülkelerde olduğu gibi mevsim şartlarının da etkisiyle artan Kovid-19 salgını nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nda alınan karar gereği, resmi ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarındaki tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım ile 4 Ocak arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği belirtildi.

4 OCAK'TAN SONRA SINAVLARIN YÜZ YÜZE YAPILMASI PLANLANIYOR

Genelgede, sınavlar konusuna da açıklık getirilirken, "4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların, ilgi ve yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır" denildi.

MEB'den uzaktan eğitim genelgesi: 4 Ocak'tan sonra sınavlar yüz yüze yapılacak

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aslıhan ALTAY KARATAŞ

Haber Yorumları (9)
OKUYUN DESEMDE OKUYACAĞINIZI SANMIYORUM: Şu bilim kurulu dediğiniz kişilerin arasında esnaf veya işcide varmı Allah aşkına siz neye göre kararlar alıyordunuz. Bilim kurulunun toplanması 2 haftayı buluyor kararını uygulaması ise 2 gün sonra bu nasıl saçma sapan bir mantık insanları 1 ay oyalayıp yine ay dolnca uzatıyor esnafın işcinin anasını ağlatıyorsunuz Açılmıyacaksa okullar 3 ay veya 5 ay kapatın insanları aldatmayın 3 aya veya 6 aya kadar hazırlığınızı yapın heryer kapalı diyin kapatın gitsin 1 ay sonra açılacak diye dahada borca girip dahada batağa saplanan insanlar var OKUYUN YAzdıklarımı diyecemde okusanızda boş
ZOİ: istersen ömür boyu sınava girme ne dersin
DEMİR: aldığınız kararların neye göre alıyorsunuz 4 ocakta salgınla ilgili bir planınız veya azalacağına veya biteceğine dair birşeymi biliyorsunuz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title