FERİT ŞAHENK HABERLERİ

Ferit Şahenk haber, Ferit Şahenk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

Doğum Yeri Niğde / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1964 - ...

Ferit Şahenk Kimdir ?

Ferit Faik Şahenk (d. 1964, Niğde), Doğuş Holding'in ve Garanti Bankası'nın yönetim kurulu başkanı. 1987 yılında Boston Koleji'nden pazarlama ve insan kaynakları bölümünden mezun olduktan sonra 1991 yılında Garanti Menkul Kıymetler Şirketi'ni kurdu.Yüksek öğrenim sonrası eğitimini Harvard University'nin Owner/President yönetici programıyla tamamlamıştır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ferit Şahenk - 04.12.2020
Ahmet Yüce'ye Çek Liyakat Madalyası
Yüce, Çekya tarafından verilen Liyakat Madalyasını kendisine destek veren herkes adına aldığını da sözlerine ekleyerek " Bu takdir 65'inci yılını kutlayan Yüce Auto ve benim için büyük bir onur. Bu madalya için başta merhum Orhan Yüce'ye, Türkiye ve Çekya devletlerine, ortağımız Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e, çalışma arkadaşlarım ile birlikte Türkiye'deki ve tüm dünyadaki ŠKODA ailesine teşekkür ediyorum.
Ferit Şahenk - 01.12.2020
Çek Liyakat Madalyası Ahmet Yüce'ye verildi
"Saygıya dayanan ilişkilerimiz bundan sonra da artarak devam edecek" Açıklamada görüşlerine yer verilen, Çek otomobil markası Skoda'nın Türkiye distribütörlüğünü 1989 yılından bu yana sürdüren Yüce Auto Skoda Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, Skoda markasını temsil etmenin yanında önemli bir misyon daha üstlendiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Marka iş birliğimizin yanı sıra kadim Türk ve Çek halklarının dayanışmasına ve kültür başta olmak üzere her türlü sosyal iş birliğine katkı sağlamak en büyük amacımızdı. Kurucumuz merhum Orhan Yüce'nin izinden giderek ilişkilerimizi yalnızca ticari faaliyetlerimiz ile sınırlı tutmadık. Bu anlamda iki ülkeyi ileriye taşırken, geçmişi yüzyıllara dayanan iki halkın refah ve mutluluğunu da kendimize görev edindik. Layık görülen liyakat madalyası bu anlayışımızın Çekya tarafından takdir edilmesinin güzel bir göstergesidir." Çekya tarafından verilen "Liyakat Madalyası"nı kendisine destek veren herkes adına aldığını aktaran Yüce, "Bu takdir 65'inci yılını kutlayan Yüce Auto ve benim için büyük bir onur. Bu madalya için başta merhum Orhan Yüce'ye, Türkiye ve Çekya devletlerine, ortağımız Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e, çalışma arkadaşlarım ile birlikte Türkiye'deki ve tüm dünyadaki Skoda ailesine teşekkür ediyorum.
Ferit Şahenk - 22.07.2020
TBMM Genel Kurulu
TÜVTÜRK'ün araç muayene istasyonlarında araç muayene ücretlerine 2018 yılına göre yüzde 51 zam yapıldığını kaydeden Türkkan, "Bu araç muayene istasyonlarının sahibi kim? Ferit Şahenk, Doğuş Holding.
Ferit Şahenk - 30.01.2020
Dünya başkentlerini gezen Ara Güler sergisi Roma'da
Doksan yaşındayken 2018 yılında hayatını kaybeden Ara Güler'e ait 45 İstanbul fotoğraf ve 37 portrenin sergilendiği Trastevere Müzesi'ndeki açılışa, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Roma Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Başkanı Maria Vittoria Marini Clarelli, Roma Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo ve Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile çok sayıda sanatsever katıldı.
Ferit Şahenk - 30.01.2020
Ara Güler sergisi Roma'da açıldı
Açılışa ayrıca Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, İtalyan Milletvekili Valentino Valentini, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'nin Başdanışmanı Debora Lepre, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander, Ferrero Roche Türkiye Başkanı Aldo Kaslowski'nin yanı sıra Roma'nın iş ve sanat dünyasından çok sayıda önemli isim katıldı.
Ferit Şahenk - 29.01.2020
Ara Güler Fotoğraf Sergisi Roma'da açıldı
Cumhurbaşkanlığınca, Ara Güler Müzesi ile Arşiv ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle, 2018'de vefat eden fotoğraf sanatçısı ve foto muhabiri Ara Güler'in eserlerini dünyanın önemli kentlerine taşımak üzere gerçekleştirilen "Ara Güler Fotoğraf Sergisi", İtalya'nın başkenti Roma'da açıldı. Londra, Paris, Kyoto ve New York'un ardından 5'inci durak olan Roma'nın tarihi kent merkezinde yer alan Trastevere Müzesi'nde İtalyan sanatseverlerle buluşacak olan serginin açılış törenine, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin, Roma Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk ve eşi Diana Şahenk'in yanı sıra başkentteki, iş, sanat, siyaset ve diplomasi camiasından çok sayıda davetli katıldı.
Ferit Şahenk - 18.01.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GALATAPORT PROJESİ HAKKINDA BİLGİ ALDI
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Galataport Projesi'yle ilgili incelemelerde bulundu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Kısıklı'daki konutundan ayrılarak Beyoğlu'ndaki Galataport'a geldi. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı devam eden proje hakkında bilgi aldı.
Ferit Şahenk - 18.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Galataport Projesi hakkında bilgi aldı
Yapımı devam eden proje hakkında bilgi alan Erdoğan'ı, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk karşıladı.
Ferit Şahenk - 26.08.2019
Galataport İstanbul, mayıs ayında açılacak
İhale bedeli dahil toplam 1,7 milyar dolarlık yatırım yapılan ve Karaköy sahil şeridine 200 yıl sonra erişim imkanı verecek, Galataport İstanbul, 2020'nin mayıs ayında açılmaya hazırlanıyor. Doğuş Grubu ile Bilgili Holding'in ortaklaşa hayata geçirdiği Galataport İstanbul projesinin tanıtım toplantısı, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ferit Şahenk ve Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili'nin katılımıyla Galataport İstanbul'da gerçekleştirildi.
Ferit Şahenk - 12.07.2019
11 Temmuz 2019 Haberleri
11 Temmuz 2019 Manşet Haberleri.
Ferit Şahenk - 10.07.2019
Doğuş Grubu'nda atamalar
Doğuş Grubu'ndan Ferit Şahenk imzalı yapılan açıklamada, Ferit Şahenk'in Doğuş Grubu Executive Chairman ve CEO rolünü sürdüreceği kaydedilirken, Hüsnü Akhan'ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam edeceği ve Galataport ve inşaat işlerinden sorumlu olacağı belirtildi.
Ferit Şahenk - 30.06.2019
Ara Güler'e Japonya'da muhteşem açılış
28-29 Haziran tarihlerinde G-20 Zirvesi içi Japonya'nın Osaka şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki temaslarının ardından, beraberinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve eşi Hülya Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve eşi Şule Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, T.C. Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan ile eşi İnci Mercan ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in bulunduğu heyetle Kyoto'ya gelerek açılışı gerçekleştirdi.
Ferit Şahenk - 26.04.2019
Tutap Ödül Töreni
Gecede, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.
Ferit Şahenk - 08.03.2019
Göbeklitepe Ören Yeri Resmi Açılış Töreni
Konuşmasının ardından Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a günün anısına hediye takdim edildi.
Ferit Şahenk - 10.01.2019
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni
Törenden notlar Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti" adına bestekar ve Cemiyet Başkanı Amir Ateş ile "Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) Ara Güler Müzesi" adına Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e ödüllerini verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ferit Şahenk Haberleri | Ferit Şahenk Kimdir - Haberler - Ferit Şahenk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ferit Şahenk kimdir, hayatı ve biyografisi. Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 14:03:49. #1.15#
title