FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini

Federica Mogherini

Doğum Yeri İtalya
Doğum Tarihi 16.7.1973 -

Federica Mogherini Kimdir ?

Federica Mogherini 16 Haziran 1973, Roma'da doğdu. Yönetmen Flavio Mogherini'nin kızıdır. Roma La Sapienza Üniversitesi'nde siyaset bilimi eğitimi aldı. Albay Domenico Rebesani ile evli olup Caterina ve Marta adında iki kız çocuğu vardır. 1996'da Sol Demokratlar'ın gençlik hareketi olan Genç Komünistler'e üye olarak siyasete başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Federica Mogherini 29.5.2020
Çavuşoğlu, Mogherini'yi yeni görevi dolayısıyla tebrik etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Koleji rektörlüğüne seçilen eski AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'yi aradı.
Federica Mogherini 28.11.2019
AB: Yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri barışa engel teşkil ediyor
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İsrail'in yasa dışı yerleşim birimlerinin, "barışa engel teşkil ettiğini ve iki devletli çözüme tehdit oluşturduğunu" bildirdi
Federica Mogherini 27.11.2019
AB: "Yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri barışa engel teşkil ediyor"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İsrail'in yasa dışı yerleşim birimlerinin, "barışa engel teşkil ettiğini ve iki devletli çözüme tehdit oluşturduğunu" bildirdi.
Federica Mogherini 25.11.2019
AB: Avrupa'da her üç kadından biri şiddete maruz kalıyor
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, kıta genelinde her üç kadından birinin fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kaldığını bildirdi.
Federica Mogherini 21.11.2019
AB'den İran'da itidal çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İran'daki gösterilerde can kaybı ve yaralanmaların olduğuna dikkat çekildi.
Federica Mogherini 12.11.2019
AB: "Savunma alanında gerekirse tek başımıza hareket edebilmeliyiz"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, birliğin savunma alanında kendini geliştirerek gerekirse tek başına hareket edebilir hale gelmesi gerektiğini kaydetti.
Federica Mogherini 11.11.2019
Mogherini: DEAŞ'lıların iadesi, AB üyesi devletlerin yetki alanına giriyor
Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün yapılan açıklamada, "Irak ve Suriye'de savaşmış olan Avrupa Birliği (AB) vatandaşı DEAŞ'lıların iade edilmesi, AB üyesi ülkelerin yetki alanına giriyor" dedi.
Federica Mogherini 11.11.2019
AB'den Doğu Akdeniz ve DEAŞ'lı militanlar açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine karşı kısıtlayıcı tedbirler kapsamında kabul edilen çerçeve belgenin ardından, kısıtlayıcı önlem alacakları kişi ve kurumlar...
Federica Mogherini 11.11.2019
AB'den Bolivya'ya itidal çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Bolivya'da tüm tarafların "itidalli ve sorumlu" davranarak ülkeyi "güvenilir" seçimlere götürmeleri gerektiğini söyledi.
Federica Mogherini 7.11.2019
AB: Irak'ta göstericilere karşı aşırı güç kullanılması çok üzücü
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Irak'taki gösterilerde aşırı güç kullanılmasına tepki gösterdi.
Federica Mogherini 6.11.2019
AB, Riyad Anlaşması'ndan memnun
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Yemen hükümeti ile Güney Geçiş Konseyi arasında sağlanan anlaşma, Yemen'de ve bölgede gerginliği azaltarak barış getirebilir.
Federica Mogherini 30.10.2019
AB'den Şili'de itidal çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, "Birliğin Şili'deki gösterilerin nedenini ve halkın meşru taleplerini anladığı" belirtildi.
Federica Mogherini 30.10.2019
AB'den Suriye Anayasa Komitesi'ne çağrı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye Anayasa Komitesi kapsamında ilk kez bir araya gelecek rejim, muhalif ve sivil toplum temsilcilerine iyi niyetle çalışma ve tüm Suriye halkını kapsayan bir sonuca varma çağrısında bulundu.
Federica Mogherini 14.10.2019
Avrupa birliği konseyi: türkiye'nin askeri eylemlerini kınıyoruz
Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün yapılan açıklamada, AB'nin, Türkiye'yi gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatından dolayı kınadıklarını ifade etti.
Federica Mogherini 14.10.2019
"Türkiye-AB ilişkileri siyah-beyaz değil"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Türkiye-AB ilişkilerini siyah-beyaz olarak tanımlamak mümkün değil. Taraflar arasında çok boyutlu, çok yönlü ve karmaşık bir ortaklık var." dedi.
Federica Mogherini 10.10.2019
Mogherini ve Borrell'den "Barış Pınarı Harekatı" açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na son verilmesi çağrısında bulundu.
Federica Mogherini 10.10.2019
Mogherini: türkiye'yi tek taraflı askeri harekatını derhal durdurmaya davet ediyoruz
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksel Temsilcisi Federica Mogherini, "Türkiye'yi tek taraflı askeri harekatını derhal durdurmaya davet ediyoruz" dedi.
Federica Mogherini 25.9.2019
"İran'la anlaşmayı korumak giderek zorlaşıyor ama zorlukların üstesinden gelmeye çalışacağız"
BİRLEŞMİŞ Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İran nükleer anlaşmasının korunmasının giderek zorlaştığı gerçeğini gizleyemeyeceğini ancak anlaşmayı korumaya ve karşılaştıkları zorlukların çözümü için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Federica Mogherini 24.9.2019
"Suriye'deki savaş silahlarla sonlandırılamaz"
NEW Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Suriye'deki savaş silahlarla sonlandırılamaz. Savaşı sonlandırmanın tek yolu arabuluculuk ve Suriye toplumu arasında gerçek uzlaşının sağlanmasından geçer." dedi.
Federica Mogherini 24.9.2019
AB'den Venezuela'ya insani yardım çağrısı
NEW Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Venezuela'daki insani krizin çok ciddi boyutlara ulaştığına dikkati çekerek, uluslararası topluma destek çağrısında bulundu.
Federica Mogherini 23.9.2019
AB, Suriye Anayasa Komitesi'nin oluşturulmasından memnun
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye Anayasa Komitesi'nin oluşturulmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
Federica Mogherini 7.9.2019
AB ve NATO, Rusya ile Ukrayna arasındaki esir değişiminden memnun
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yazılı açıklama yaparak, birliğin aralarında Ukraynalı denizcilerin de bulunduğu tutukluların serbest bırakılması yönünde sıklıkla çağrı yaptığını anımsattı.
Federica Mogherini 2.9.2019
AB'den Yemen'deki hapishane saldırısına tepki
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Yemen'in Zamar kentindeki hapishaneye yönelik saldırının onlarca kişinin ölümüne ve yüzlerce sivilin yaralanmasına neden olduğu hatırlatıldı.
Federica Mogherini 30.8.2019
Mogherini, Hindistan Dışişleri Bakan ile "Keşmir'i" görüştü
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishankar'la Cammu Keşmir sorununu görüştü.
Federica Mogherini 29.8.2019
Mogherini: savunma bakanlarıyla ilk kez iklim değişikliğini görüştük
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, savunma bakanları ile ilk kez iklim değişikliği üzerine görüşme yaptıklarını belirterek, "Bakanlarla askeri alanda iklim değişikliği sorunlarının ele alınmasına, özellikle de enerji bağımlılığının ve karbon...
Federica Mogherini 29.8.2019
Mogherini: savunma bakanlarıyla ilk kez iklim değişikliğini görüştük
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, savunma bakanları ile ilk kez iklim değişikliği üzerine görüşme yaptıklarını belirterek, "Bakanlarla askeri alanda iklim değişikliği sorunlarının ele alınmasına, özellikle de enerji bağımlılığının ve karbon...
Federica Mogherini 29.8.2019
Mogherini: savunma bakanlarıyla ilk kez iklim değişikliğini görüştük
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Birliği Savunma Bakanları gayri resmi toplantısı, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapıldı.
Federica Mogherini 27.8.2019
AB'den "Cammu Keşmir'de siyasi çözüm" çağrısı
AB Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, günlük basın toplantısında, AB'nin bu konuda yoğun diplomatik mesai yürüttüğünü, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Pakistan ve Hindistan'ın dışişleri bakanlarıyla görüştüğünü aktardı.
Federica Mogherini 21.8.2019
AB'den "din ve inanç özgürlüğü" mesajı
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, din ve inançları nedeniyle şiddet mağduru olanları anma günü vesilesiyle yayımladığı açıklamada, "Din ya da herhangi bir inançla olan bağlantıları nedeniyle kişilere zulüm etmek, uluslararası hukuka aykırıdır ve buna karşı mücadele ortaklaşa yürütülmelidir.
Federica Mogherini 26.7.2019
Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi'nin vefatı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, 93 yaşında hayatını kaybeden Tunus Cumhurbaşkanı Baci Kaid es-Sibsi'nin ailesine ve Tunus halkına başsağlığı diledi.
Federica Mogherini 15.7.2019
AB'den İran nükleer anlaşması açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İran'ın nükleer anlaşmayı yeniden tam olarak uygulaması için çalışacaklarını söyledi.
Federica Mogherini 15.7.2019
Netanyahu'dan AB'ye İran tepkisi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, nükleer anlaşmaya bağlı kalan tarafların İran'ın ihlallerini önemli bir uyumsuzluk olarak görmediği yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.
Federica Mogherini 15.7.2019
DHA DIŞ - Mogherini: Çavuşoğlu ile Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerini konuştuk
– Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Belçika'da Dış İlişkiler Konseyi Toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu.
Federica Mogherini: Kritik görüşme !Federica Mogherini 15.7.2019
Federica Mogherini 15.7.2019
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile telefonla görüştü.
Federica Mogherini 15.7.2019
flaş//2
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile Doğu Akdeniz konusunda telefonda görüştü.
Federica Mogherini 15.7.2019
flaş//2
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile Doğu Akdeniz konusunda telefonda görüştü.
Federica Mogherini 15.7.2019
flaş
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile telefonla görüştü.
Federica Mogherini 15.7.2019
flaş
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile telefonla görüştü.
Şu an buradasınız: Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. Çavuşoğlu, Mogherini'yi yeni görevi dolayısıyla tebrik etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 09:18:43. #1.15#
title