Fatma Seher Haberleri

Fatma Seher haber, Fatma Seher son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fatma Seher - 24.04.2021
Son dakika haber | Bakanlıktan, sinema sektörüne 25 milyon lira destek
BAKANLIKTAN MİLLİ MÜCADELE FİLMLERİNE DESTEK 'Kara Fatma' lakaplı milli mücadelenin kadın kahramanı Fatma Seher'in savaş yıllarında gösterdiği kahramanlıkları anlatan 'Mahi-Üsteğmen Kara Fatma', İstanbul'un düşman işgalinden kurtulmasını konu alan 'Ya İstiklal ya Ölüm' ile Anadolu'da Milli Mücadele'nin devam ettiği sırada İstiklal Marşının Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınışını ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmesi sürecini anlatan 'Akif' filmi destek almaya hak kazanan filmler arasında yer aldı.
Fatma Seher - 08.03.2021
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Umutlu, verimli, sağlıklı yarınlara kadınların üretime sağladığı katkı ile ulaşılabileceğini vurgulayan Savran, mesajında şunları kaydetti: "Kadınların sosyal hayatın içinde etkinlik alanlarının genişletilmesi, istihdamda, sağlıkta, siyasette, eğitimde hak ettiği yerde olması hem bugünümüz hem yarınımız için büyük önem taşımaktadır. Bu konuda üzerimize düşenleri yapmaya çalıştığımızdan emin olmanızı istiyorum. Ne acıdır ki günümüzde kadın ve şiddet kelimeleri birlikte kullanılıyor. Bu bize hem utanç hem de acı veriyor. Kadına şiddet, insanlığa ihanet, Allah'a saygısızlıktır. Hayme Anaların, Nene Hatunların, Şerife Bacıların, Fatma Seher Hanımların, İstiklal Harbi'nde Mehmetçik ile omuz omuza savaşan gazi ve şehit anaların vatanında, kadınların şiddete maruz kalmasından, cinayetlerle anılmasından duyduğum rahatsızlığı tarif etmem mümkün değil.
Fatma Seher - 07.03.2021
Milli Mücadele'nin kahraman kadınlarından Üsteğmen Kara Fatma'nın hayatı beyaz perdeye taşınacak
Milli Mücadelenin Kahraman Kadınlarını Anma, Anılarını Araştırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yazar İlknur Bektaş, "Kara Fatma" olarak bilinen Üsteğmen Fatma Seher Erden'in hayatının sinema filmi olacağını söyledi.
Fatma Seher - 02.07.2020
Son dakika haberi: "Milli Mücadele'de Servetiye Cephesi" kitabının tanıtımı yapıldı
Başta Sakarya ve Kocaeli üniversiteleri olmak üzere diğer üniversitelerin katkılarıyla "Kurucu babalar" üzerinden, aynı zamanda da geçmişini bilen nesil yetiştirme hedefiyle çalışmalara başladıklarını vurgulayan Büyükakın, şöyle konuştu: "Fatma Seher Hanım da kahramanlarımızdan birisi, onun adını biliyoruz ama adını bilmediğimiz pek çok kahraman var.
Fatma Seher - 09.05.2020
KOCAELİ'DE İZOLASYON YURTLARDA SAĞLANDI
Koronavirüsle mücadele kapsamında Kocaeli'de koronavirüs teşhisi konulmuş fakat sağlık durumu iyi olan ve hastanede yatmasına gerek duyulmayan kişiler Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda karantinada tutuluyor. İzmit'te bulunan Fatma Seher Hanım Yurdu, Gazi Süleyman Paşa Öğrenci Yurdu ve Semiha Ayverdi Yurdu, Körfez'de Pertev Paşa Yurdu ve Gebze'de bulunan Gebze Yurdu'nda kontrol ve gözlem altında bulunan kişilere 24 saat boyunca sağlık kontrollerinin yapıldığını ifade eden Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy amaçlarının koronavirüs salgını sürecinde izolasyonun daha iyi sağlanmak olduğunu söyledi.
Fatma Seher - 24.09.2019
Sokak isminin değiştirilmesi için imza topladılar
Beyoğlu'nda bulunan 'Üsteğmen Kara Fatma Sokağı'nın isminin değiştirilmesi için imza toplanması tepkilere neden oldu. Milli Mücadele kahramanı Üsteğmen Fatma Seher Erden'in lakabının verildiği 'Üsteğmen Kara Fatma Sokağı'nın isminin değiştirilmesi için bazı kesimlerce imza toplanması, Araştırmacı-Yazar İlknur Bektaş'ın tepkisine neden oldu.
Fatma Seher - 02.07.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 4
Görüntü Dökümü: ------------------- -Çocukların teslimi -Teslim sırasında Yağmur Aşık'ın yaptığı açıklamalar -Emre Aşık'ın çocuğunu alması -Genel ve detaylar ========================================= 5-İSTANBUL'DA 7 İLÇEDE YAPILAN KAÇAK SİGARA OPERASYONU KAMERADA  Çağatay KENARLI İSTANBUL, İstanbul'a çeşitli illerden kaçak tütün ve tütün mamulleri getirildiğini belirleyen polis ekipleri, İstanbul'da 7 ilçede çeşitli adreslere operasyon düzenleyerek 35 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonlar kapsamında tonlarca kaçak sigara, tütün ve tütün mamulü ele geçirildi.  İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tütün kaçakçılığına yönelik çalışma başlattı. Ekipler, çeşitli illerden şehirlerarası otobüslerle İstanbul'a gümrük kaçağı tütün mamulü gönderildiğini tespit etti.  7 İLÇEDE OPERASYON Ekipler 20 Mayıs - 21 Haziran tarihleri arasında önceden tespit edilen 49 kişinin yakalanmasına yönelik Fatih, Tuzla, Sancaktepe, Küçükçekmece, Güngören, Beykoz ve Bağcılar'da çeşitli adreslere operasyonlar düzenledi.  35 GÖZALTI, TONLARCA TÜTÜN Yapılan operasyonlarda 35 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri hakkında yakalama kararı olan 14 kişinin yakalanması için çalışmalarına devam ediyor. Ekipler yaptığı aramalarda 55 bin 865 paket kaçak sigara, 17 bin 690 kaçak puro, 7 kilo 786 gram kaçak pipo tütünü, 41 ton 500 kilogram kaçak nargile tütünü, 21 ton 581 kilogram kaçak sigara tütünü, 51 bin 800 boş makaron, 220 bin dolu makaron ele geçirildi.  Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 20 kişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı. 21 Haziran'da adliyeye sevk edilen  15 kişiden 10'u çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  OPERASYONLAR POLİS KAMERASINDA  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonlar polis kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülerde bir otobüsü takip eden polisler, otobüsten çıkardıkları kolilerde kaçak sigaraları bulması kameralarca kaydedildi. Ekiplerin bir işyerinde de sigaraları saklamak için gizli bölme olduğu dikkat çekti.   Görüntü Dökümü ------------------ (Polis Kamerası) -Polis ekiplerinin takip ettiği bir yolcu otobüsü -Ekiplerin otobüsten çıkardığı kolilerden sigaraları bulması  -Polislerin adreslerde yaptığı aramalar -Polislerin bir zulaya girmesi  -Genel ve detay görüntüler ================================================= 6- MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI "KARA FATMA" MEZARI BAŞINDA  ANILDI   Beyza Nur GÜLER-Güven USTA-Cemal YURTTAŞ/İSTANBUL, MİLLİ  Mücadelenin sembol isimlerinden Üsteğmen Kara Fatma (Fatma Seher), Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.
Fatma Seher - 02.07.2019
Milli Mücadele kahramanı "Kara Fatma" mezarı başında  anıldı
MİLLİ Mücadelenin sembol isimlerinden Üsteğmen Kara Fatma (Fatma Seher), Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.
Fatma Seher - 02.07.2019
DHA İSTANBUL - MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANI "KARA FATMA" MEZARI BAŞINDA  ANILDI
MİLLİ Mücadelenin sembol isimlerinden Üsteğmen Kara Fatma (Fatma Seher), Beyoğlu Kulaksız Mezarlığı'nda düzenlenen törenle anıldı.
Fatma Seher - 02.07.2019
Milli Mücadele kahramanı "Kara Fatma" anıldı
Milli Mücadele dönemi kahramanlarından "Kara Fatma" olarak bilinen Üsteğmen Fatma Seher Erden, ölümünün 64. yılında kabri başında anıldı.
Fatma Seher - 28.06.2019
Şeker'den İzmit'in Kurtuluşu mesajı
İzmitli hemşehrilerimiz bir karış vatan toprağı için canını seve seve verir. İşte bu millet bu şuurla ülkesine, bayrağına, dinine sahip çıkmış, düşmana çiğnetmemiştir. Bu vesile ile Kocaeli'nde kahramanca mücadele eden; Fatma Seher, Yahya Kaptan'ı, Servetiye kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.
Fatma Seher - 27.04.2019
Kocaeli'de Kültür-sanat
Kurtuluş Savaşı'nda mücadele vermiş bir kadın kahramanının bakış açısından tarihsel görünümün ortaya konulduğu oyunun konusu kısaca şöyle: "Fatma Seher (namıdiğer Kara Fatma) Kurtuluş Savaşı'nda verdiği milli mücadeleyle şanlı tarihimizin önemli kahraman kadın askerlerinden biridir.
Fatma Seher - 05.04.2019
Kocaeli'de Kültür-sanat
Erdoğan Hasan Cengiz'in yazıp yönettiği "Hayal Perdesi Karagöz Akıllanıyor" adlı oyun, 9 Nisan Salı günü saat 11.00 ve 14.00'te, Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Oda Tiyatrosu'nda izlenebilecek. Oyunun konusu şöyle: "Hacivat Karagöz'den kendine bir iş bulmasını ister. Bunun üzerine Karagöz, kendine odunculuk işini uygun görür ve ormana ağaçları kesmek için yola çıkar. Hacivat, Karagöz'ün bilinçsizce doğaya zarar vermesine mani olmak ister fakat engel olamaz. Hacivat, mahalle esnafı ve çocuklarla anlaşarak, Karagöz'e kurmaca bir oyun oynar. Karagöz, hatasını anlayarak, ormanların ve ağaçların canlıların yaşamındaki önemini kavrar." "Minik Bulut Minnak" Aytek Mete Elgün'ün yazıp yönettiği "Minik Bulut Minnak", SDKM Büyük Sahne'de 10 Nisan Çarşamba günü saat 11.00 ve 13.00'te, 14 Nisan Pazar günü saat 14.00'te çocuklar için sahnelenecek. Eserde, yağmur yağdıramayan küçük bulut "Minnak"ın, küresel ısınmayla mücadelesi anlatılıyor. "Oyalananlar" Emir Özbek Yıldız'ın yazıp Volkan Dinç'in yönettiği "Oyalananlar" adlı oyun ise 10 Nisan Çarşamba günü saat 20.00'de SDKM Oda Tiyatrosunda seyirciyle buluşacak. Özel bir şirkette, terfi bekledikleri sırada işten çıkarılan iki adamın intikamını konu alan oyunda, Bülent Baytar, Çiğdem Sarıhan Benli, Levent Muratoğlu ve Utku Oğuz rol alıyor. "Kara Fatma" Türel Ezici'nin yazdığı, Mustafa Sekmen'in yönettiği oyun, SDKM Büyük Sahne'de 11 Nisan Perşembe günü saat 20.00, 12 Nisan Cuma günü saat 20.00 ve 13 Nisan Cumartesi günü saat 15.00 ve 20.00'de izlenebilecek. Kurtuluş Savaşı'nda mücadele vermiş bir kadın kahramanının bakış açısından tarihsel bir görünümün ortaya konulduğu oyunun konusu şöyle: "Fatma Seher (nam-ı diğer Kara Fatma) Kurtuluş Savaşı'nda, verdiği milli mücadeleyle şanlı tarihimizin önemli kahraman kadın askerlerinden biridir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fatma Seher Haberleri | Fatma Seher Kimdir - Haberler - Fatma Seher haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fatma Seher kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | Bakanlıktan, sinema sektörüne 25 milyon lira destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 16:36:48. #1.15#

title