FARUK YALÇIN HAYVANAT BAHÇESİ HABERLERİ

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Haberleri

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi haber, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 9.8.2020
Kocaeli'deki hayvanat bahçesi yüzlerce kuşa "yuva" oldu
Zengin tür çeşitliliğiyle öne çıkan Kocaeli'deki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, ziyaretçilerine 100'e yakın kuş türünü görme imkanı sunuyor.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 30.7.2020
Kızıl pandalar ailenin yeni üyelerine kavuştu
"Türkiye'nin canlı gen bankası" olarak anılan Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda, koruma altında bulunan kızıl pandaların yavruları hayata gözlerini açtı.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 29.7.2020
Hayvanat bahçesinin sakinleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor
Bayram tatilinde çocuklarıyla güzel vakit geçirmek isteyen ailelerin uğrak yeri olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvan türlerine de ev sahipliği yapıyor.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 5.6.2020
Kocaeli'ndeki hayvanat bahçesi kapılarını yeniden ziyarete açtı
Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle birlikte kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 4.6.2020
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, kapılarını yeniden ziyarete açıyor
Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi, kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle birlikte yarın kapılarını yeniden açacak.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 13.5.2020
Kocaeli'de tedavi edilen şahin ve baykuşlar doğaya bırakıldı
Aradan geçen 6 aylık sürede koruma altına alınan şahin ve baykuşların Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nde tedavi edildiğini belirten Özoğlu, "Canlı beslenmesi ve avlanma konusunda eğitimleri yapıldı.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 22.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı  Ahmet Misbah Demircan'ın konuşması -Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın konuşması -Kütüphaneden detaylar -Diğer detaylar Haber-Kamera: Muhammed KISIR/KAYSERİ, ==================================== Bitkin halde bulunan şahin hayvanat bahçesine verildi KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, bitkin halde bulunan yaralı şahin zabıta ekibi tarafından tedavisi için hayvanat bahçesine götürüldü.  Darıca Pirireis Mahallesi'nde bir vatandaş bitkin haldeki şahini gördü. Vatandaş, karton kutunun içine koyduğu şahini Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne götürdü. Zabıta müdürlüğü ekibi, uçamayan şahini tedavisi için Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na teslim etti.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 22.11.2019
Erzurum'dan Darıca'ya gelen öğrenciler hayvanat bahçesini gezdi
Darıca Kaymakamlığı, Darıca Belediyesi ve Tekman Belediyesi'nin ortak organizasyonu ile Tekman'da eğitim gören 45 öğrenci Darıca'ya geldi. Öğrenciler ilk olarak Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nı gezdi.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 22.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-18
Darıca Kaymakamlığı, Darıca Belediyesi ve Tekman Belediyesi'nin ortak organizasyonuyla Tekman'da eğitim gören 45 öğrenci, Darıca'ya geldi. Öğrenciler ilk olarak Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nı gezdi.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 9.10.2019
Dha yurt bülteni - 5
Görüntü Dökümü ------------ -Mantarın ham maddesi konpostu dan detay görüntüler -Kompost üretici Saban Doğrul ile röp -Kompostun hazırlanmasın dan ve paketlenmesinden detay görüntüler -Yetişen mantarlar dan detay görüntü -Mantar üreticisi Arzu ile röp -Mantarın toplanmasından detay görüntüler -Üretici Halil topmak ile röp  -Mantar yetiştirilen odalardan görüntü -Tarım il müdürü Mustafa Özen ile röp  -Detaylar Haber: Hasan DEMİRBAŞ- Kamera: Emrah GÜL/ANTALYA,   =========================== Türkiye'nin en yaşlı kaplumbağası 'Tuki' Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda yaşayan ve nesli tükenmekte olan hayvanlar arasında gösterilen 99 yaşındaki dev Aldabra kaplumbağası Tuki, hayvanat bahçesinin en fazla ilgi çeken hayvanları arasında.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 7.10.2019
Hayvanat bahçesinde kış hazırlıkları başladı
Darıca Piri Reis Mahallesi'nde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik yaklaşık 250 türden 3 bine yakın hayvana ev sahipliği yapıyor.
Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi - 24.6.2019
Sarıkamış yabani hayvanlarla ilgili eğitim merkezi olacak
Bu eğitim Türkiye'de ilk kez veriliyor Bu eğitimin Türkiye'de ilk defa yapıldığını ve bundan sonra da devam ettirmek istediklerini belirten Çoban, şunları kaydetti: "Sarıkamış, hem bizim çalışma alanımız hem de bir eğitim alanı. AB'nin Sivil Düşün Programı finansal desteği ile bunu hayata geçirebildik. Bu eğitim çalışmasında yaban hayvanlarını yakalama eğitimi veriliyor. Bunlardan bir tanesi bozayı Sarıkamış'ın bayrak türü, biri kurt ve diğeri de aslında Sarıkamış'ta iki alt türü de olan vaşak. Bunların üçünün nasıl yakalandığını nasıl takip edildiğini, bu takiplerle elde edilen verilerin ne amaçla kullanıldığını, burada katılımcılarla hayata geçireceğiz." Kocaeli'ndeki Darıca'da yer alan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı adına eğitime katılan veteriner hekim Hilal Akbaş da teorik eğitimin ardından Sarıkamış Ormanları'nda pratik eğitime başladıklarını anlatarak, şu ifadeleri kullandı: "Kapan kurmayı, çevreyi tanımayı, hayvanın bu ortama geldiğinde nasıl hareket edeceğini ondan önce düşünüp onu kapana yönlendirmeyi öğreniyoruz.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Haberleri | Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Haber - Haberler - Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi haberleri, son dakika faruk yalçın hayvanat bahçesi haber ve gelişmeleri burada. Elektrik akımına kapılan maymun, hayata döndürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 17:30:53. #1.15#
title