Eski Milli Futbolcular, Ceza Evinde Genç Hükümlülerle Futbol Maçı Yaptı - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Eski Milli Futbolcular, Ceza Evinde Genç Hükümlülerle Futbol Maçı Yaptı

Haberler.Com - Haberler | Spor

Eski milli futbolcular, Hasan Şaş, Tanju Çolak, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı ve Ali Gültiken, "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor Projesi" kapsamında hükümlü gençlerle futbol oynadı.

Elazığ'da eski milli futbolcular, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Futbolun Efsaneleri Genç Hükümlülerle Buluşuyor Projesi" kapsamında hükümlü ve tutuklu gençlerle buluştu.

EFSANELER CEZAEVİNDE

Elazığ E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü ve tutuklu gençlerle bir araya gelen eski futbolcular Hasan Şaş, Tanju Çolak, Oğuz Çetin, Hami Mandıralı ve Ali Gültiken, onlarla sohbet etti, yemek yedi.

Konferans salonunda devam eden programda konuşan Tanju Çolak, kendisinin de daha önce cezaevinde 22 ay 23 gün kaldığını anımsattı.

"YAŞADIKLARINIZ ÖNEMLİ"

Çolak, ''Burada yaşadıklarınız sizler için önemli. Bundan sonraki hayatınızda nasıl bir hayat yaşayacaksınız, neler hedeflediğinizi burada oturup planlamanız lazım.'' dedi.

Projenin amacına da değinen Çolak, şunları söyledi:

"SİZLERİ KUCAKLAMAK İÇİN BURDAYIZ"

"Şu an burada olan ekibin hepsi birer efsane ve lider takımların oyuncuları. Sizleri kucaklamak, sizlerle aynı havayı solumak, sizlerin sıkıntılarını bir yerlere iletmek ve sizleri mutlu etmek için bugün buradayız. O yüzden ne düşünüyorsanız, ne planlıyorsanız bize sorun çünkü bu projenin amacı sizlerin tekrar topluma kazandırılmasını sağlamak.''

Ali Gültiken de proje kapsamında çeşitli illere gittiklerini belirterek, "Gittiğimiz illerde birçok kardeşimizle bir araya geldik. 'Onlarla kendi tecrübelerimizi paylaşalım, hayatla ilgili görüşlerini dinleyelim, bizlerle paylaşmak istedikleri şeyleri hep beraber bir noktaya getirelim' diye bu projeye başladık. Çok da memnunuz ve mutluyuz.'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından tutuklu ve hükümlüler, eski milli futbolcular ve protokoldekiler arasında gösteri maçı yapıldı.

Bol gollü geçen maç, 8-8 berabere bitti.

Haberler.Com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title