Eski Milletvekili Çömez'in Ludwigshafen Ziyareti

Eski Milletvekili Çömez'in Ludwigshafen Ziyareti

Eski Milletvekili Turhan Çömez, Almanya'nın Ludwigshafen Kentinde Meydana Gelen ve Aralarında Çocukların da Bulunduğu 9 Türk'ün Ölümüyle Neticelenen Yangında Ölenlerin Yakınlarına Taziye Ziyaretinde Bulundu.

Eski Milletvekili Çömez'in Ludwigshafen Ziyareti

Eski Milletvekili Turhan Çömez, Almanya'nın Ludwigshafen kentinde meydana gelen ve aralarında çocukların da bulunduğu 9 Türk'ün ölümüyle neticelenen yangında ölenlerin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Eski AK Parti Balıkesir Milletvekili Çömez, Almanya'daki yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti. Taziye ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Çömez, "Çok üzüntü verici dramatik bir olay. Tüm Türk toplumuna başsağlığı diliyor, geçmiş olsun diyorum. Almanya'ya da geçmiş olsun diyorum. Vefat edenlerin Türkiye'deki yakınlarına ve tüm Türkiye'ye geçmiş olsun diliyorum. Bu olay, dramatik ve büyük bir facia olmasının yanında, bazı soru işaretleri barındırması bakımından da

bir an önce aydınlatılması gereken vahim bir olaydır" dedi. Emniyet amiriyle, incelemelerdeki son durumla ilgili bir görüşme yaptığını ifade eden Çömez, "Emniyet amiri, şu ana kadar alınmış mesafeyle ilgili kapsamlı bilgi verdi. Konunun bir an önce aydınlatılması için büyük bir özveri ve çaba içerisinde olduklarını ifade etti. Türkiye'den gelen heyetin de araştırma komisyonuna dahil edildiğini ve olayın açıklığa kavuşması için çalıştıklarını dile getirdi. Şu ana kadar alınan mesafeyi sorduğumda yanıcı,

parlayıcı bir maddeyle ilgili ipucuna ulaşmadıklarını söyledi. Fakat hala yangının çok kısa süre içerisinde aşağıdan başlayıp, yukarıya doğru yayılmasındaki soru işaretlerinin kafalarında olduğunu ve bununla ilgili yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi" diye konuştu.

(OS-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA