Erdal Tosun'un Hayatını Kaybettiği Kazanın Raporu Eksik Çıktı

Erdal Tosun'un Hayatını Kaybettiği Kazanın Raporu Eksik Çıktı

İstanbul Sarıyer'de oyuncu Erdal Tosun'un hayatını kaybettiği kaza ile ilgili bilirkişi raporu eksik çıktı. Raporda, yol şartları dikkate alınmadı.

Oyuncu Erdal Tosun'un yaklaşık bir yıl önce can verdiği kaza ile ilgili bilirkişi raporunun eksik olduğuna karar verildi.

ARABASININ ÜZERİNE ARAÇ DÜŞMÜŞTÜ

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, geçen yıl 29 Kasım'da Büyükdere Caddesi'nde kontrolden çıkan Nihat Şaki idaresindeki otomobil, tiyatrocu Erdal Tosun'un arabasının üzerine düşmüş ve Tosun olay yerinde hayatını kaybetmişti. Şaki tutuksuz yargılanırken Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'nin hazırladığı raporda Şaki'nin refüjü fark etmeyip çarptığı ve karşı şeride doğru havalanarak Tosun'un aracının üstüne düştüğü kaydedildi.

BİRİNCİ DERECEDE KUSURLU SAYILDI

Raporda Tosun'un kusursuz olduğu tespit edilirken Şaki, birinci derecede asli kusurlu sayıldı. Şaki'nin itirazı üzerine tekrar incelenen raporda yoldaki su birikintisine, alçak ve eğimli bariyerlerin de Şaki'nin aracının karşı şeride geçmesini etkilediğine yer verilmediği belirtildi. Yeni bir bilirkişi raporu istedi.