Ercan Havaalanı Haberleri

Ercan Havaalanı haber, Ercan Havaalanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ercan Havaalanı - 29.7.2020
FETÖ'nün darbe girişiminde KKTC'de yaşananlara ilişkin davada karar
Sözde sıkıyönetim emirlerinde şüphelilere, KKTC Ercan Havaalanı ve limanların kontrol altına alınması gibi görevlerin verildiği ifade ediliyor.
Ercan Havaalanı - 24.3.2020
KKTC'de karantina altındaki turist kafilelerinin ülkelerine dönüşleri başladı
Turist kafileleri, sabah erken saatlerde otellerinden çıkarak sıkı tedbirler içinde Ercan Havaalanı'na getirildi.
Ercan Havaalanı - 20.3.2020
KKTC'deki limanlarda 'koronavirüs' yığılması
KKTC Ercan Havaalanı'ndan bir haftada 12 bin 439 kişi çıkış yaptı.
Ercan Havaalanı - 3.2.2020
KKTC'de Ercan Havaalanı'nda koronavirüs önlemleri artırıldı
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümeti, Çin'de ortaya çıkan koronavirüs (2019-nCoV) nedeniyle alarma geçti.
Ercan Havaalanı - 27.11.2019
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: "Kıbrıs sorununda bahardan sonra hareketlilik beklenebilir"
Akıncı, Berlin'de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in arabuluculuğunda Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile gerçekleştirdikleri üçlü görüşmenin ardından Kıbrıs'a dönüşünde Lefkoşa'daki Ercan Havaalanı'nda değerlendirmelerde bulundu.
Ercan Havaalanı - 24.11.2019
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı bugün Berlin'e gidiyor
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ile gerçekleştireceği üçlü görüşme için bugün Berlin'e gidiyor. Akıncı, Lefkoşa Ercan Havaalanı'nda basına açıklama yaptıktan sonra yerel saatle 15.
Ercan Havaalanı - 24.8.2019
Başbakan Tatar, Türkiye'ye gidiyor
KKTC Başbakanı Ersin Tatar bir dizi temaslardan bulunmak üzere Türkiye'ye gidiyor. Konya'da "Kıbrıs Meselesi ve Doğu Akdeniz'de neler oluyor" konulu konferans verecek Tatar, Muş, Ahlat ve Malazgirt'te anma etkinliklerine konuk olacak. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre Tatar, yarın sabah 08.20'de Ercan Havaalanı'ndan Ankara'ya hareket edecek.
Ercan Havaalanı - 23.7.2019
Rumlar, Larnaka'ya inmeyen THY uçağının direkt uçuşunu engelledi
RUM Sivil Havacılık birimi, İstanbul-Amman seferini gerçekleştirirken uçaktaki 11 aylık bebeğin rahatsızlanması nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ercan Havaalanı'na acil iniş yapmak zorunda kalan THY uçağını Rum tarafına indirmeye çalıştı.
Ercan Havaalanı - 6.7.2019
KKTC 3. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı sonuç bildirgesi
Turizm potansiyeli Sonuç bildirgesinde, "Türk Hava Yolları AŞ dahil Ercan Havaalanı'na gerçekleştirilen tüm uçuşların, Türkiye'deki daha fazla noktaya ve mümkün olduğunca fazla ülkeye bağlanmasını sağlayacak şekilde artırılmasının turizm potansiyelinin geliştirilmesi açısından önemi vurgulanmıştır.
Ercan Havaalanı - 21.6.2019
KKTC, Suriye'yi vize uygulanan ülkelere dâhil etti
Güney Kıbrıs'a geçmek için KKTC'ye gelen Suriyelilerin sayısındaki artışı, Ercan Havaalanı'ndaki yığılmayı ve buradaki insani koşulları dikkate alan hükümet, Suriye'nin vize uygulanan ülkelere dahil olmasına karar verdi.
Ercan Havaalanı - 20.6.2019
Suriyeliler KKTC üzerinden Güney Kıbrıs'a geçti
Geçtiğimiz ay itibariyle başlayan geçişlerde yüzün üzerinde Suriyeli mültecinin Güney Kıbrıs'a geçişine izin verilirken, her gün onlarca Suriyeli daha KKTC'ye gelerek Ercan Havaalanı'ndan Güney Kıbrıs'a geçmeyi bekliyor.
Ercan Havaalanı - 2.6.2019
KKTC Başbakanı Tatar İstanbul'a gidiyor
Yarın sabah Lefkoşa Ercan Havaalanı'ndan İstanbul'a hareket edecek heyette Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Sunat Altuğ ile Protokol Müdürü Cem Topçu da yer alacak.
Ercan Havaalanı - 8.4.2019
Dha Dış - KKTC'de Memur Maaşlarını Ödemek İçin İş İnsanından Alınan 'Avans' Tartışma Yarattı
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın, Mart ayındaki memur maaşlarını ödemek için Ercan Havaalanı'nın sahibi iş insanı Emrullah Turanlı'dan avans aldıklarını açıklaması tartışma çıkardı.
Ercan Havaalanı - 30.3.2019
KKTC'yi Sel Vurdu Evleri Su Bastı, Araçlar Sürüklendi
Maddi hasarlara neden olan selde, ölen ya da yaralanan olmadı. Sele kapılan 4 aracı sivil savunma ekipleri kurtardı. Araçlarda mahsur kalanlar Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ercan Havaalanı'na giden yollar zaman zaman kapanınca, sivil savunma ekipleri alana gidecek yolcuları taşıdı.
Ercan Havaalanı - 30.3.2019
Dha Dış - KKTC'yi Sel Vurdu: Evleri Su Bastı, Araçlar Sürüklendi
Ercan Havaalanı'na giden yollar zaman zaman kapanınca, sivil savunma ekipleri alana gidecek yolcuları taşıdı.
Ercan Havaalanı - 17.2.2019
KKTC'de Yakalanan 2 Fetö Şüphelisi Türkiye'ye Getirildi
Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denldi: "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan haklarında çıkan yakalama kararı nedeniyle Türk adli makamları tarafından aranan Y.Ç ve A.A.'nın, KKTC'de oldukları tespit edildi. Bu kapsamda, iki kişinin Türkiye'ye sınır dışı edilmeleri ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldı. Şüpheliler, bugün Interpol-Europol Daire Başkanlığı personeli refakatinde KKTC-Ercan Havaalanı'ndan alınarak Türkiye'ye getirildi ve ilgili birimlere teslim edildi.
Ercan Havaalanı - 17.2.2019
KKTC'de Yakalanan 2 Fetö Şüphelisi Türkiye'ye Getirildi
Konuyla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denldi: "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan haklarında çıkan yakalama kararı nedeniyle Türk adli makamları tarafından aranan Y.Ç ve A.A.'nın, KKTC'de oldukları tespit edildi. Bu kapsamda, iki kişinin Türkiye'ye sınır dışı edilmeleri ile ilgili gerekli çalışmalar yapıldı. Şüpheliler, bugün Interpol-Europol Daire Başkanlığı personeli refakatinde KKTC-Ercan Havaalanı'ndan alınarak Türkiye'ye getirildi ve ilgili birimlere teslim edildi.
Ercan Havaalanı - 16.2.2019
KKTC'de Yakalanan 2 Fetö Şüphelisi Türkiye'ye Getirildi
Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan haklarında çıkan yakalama emirlerine istinaden Türk adli makamları tarafından aranan Y.Ç. ve A.A. isimli şahısların, KKTC'de oldukları tespit edildi. Bu kapsamda, ilgili birimler nezdinde adı geçen şahısların Türkiye'ye sınır dışı edilmeleri hususunda gerekli çalışmalar yapıldı. Şüpheliler, bugün Interpol-Europol Daire Başkanlığı personeli refakatinde KKTC-Ercan Havaalanı'ndan alınıp Türkiye'ye getirilerek ilgili birimlere teslim edildi.
Ercan Havaalanı - 2.12.2018
Turizm Türkiye'nin Petrolü Gibidir"
DenizBank'ın KKTC turizmini de finanse eden bir banka olduğunu anlatan Ateş, Ercan Havaalanı'nın tek finansörü olan bankanın, Kıbrıs Barış Suyu projesinin de finansörü olduğuna dikkati çekti.
Ercan Havaalanı - 15.11.2018
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay KKTC'ye Geldi
Oktay, Ercan Havaalanı'nda Başbakan Tufan Erhürman, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.
Ercan Havaalanı - 30.9.2018
KKTC'de Olumsuz Hava Koşulları
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Ercan Havaalanı yolu üzerine düşen elektrik direği trafiğin bir süre durmasına neden oldu.
Ercan Havaalanı - 30.9.2018
KKTC'de Yağmur Hayatı Felç Etti
Lefkoşa Ercan Havaalanı yol üzerine düşen elektrik direği Uluslararası Ercan Havalimanı yönüne trafiği kısa süreli durmasına neden oldu yolda uzun kuyruklar oluşturdu.
Ercan Havaalanı - 25.9.2018
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: "New York'a Yapıcı Bir Ruhla, Makul ve Uygulanabilir Olanda Uzlaşma...
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, New York'a hareketi öncesinde Ercan Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'le görüşmek üzere New York'a gitti. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Genel Sekreter Guterres'le 29 Eylül Cumartesi günü öğleden sonra görüşmesi bekleniyor. Yarım asrı aşan Kıbrıs sorunu, bir kez daha BM'nin merkezine taşınıyor. İsviçre'nin Crans-Montana kentinde geçen yıl temmuz ayında düzenlenen Kıbrıs Konferansı'nın başarısızlıkla sonuçlanmasıyla kopan Kıbrıs müzakere sürecinin geleceği için gözler bu kez New York'a çevrildi. Akıncı'yı Ercan Havaalanı'ndan Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, GKK Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Cemal Volkan, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Müdürü Gülden İlkman uğurladı.
Ercan Havaalanı - 6.9.2018
Türkiye Cumhuriyeti Her Koşulda KKTC'nin Yanında Olduğunu Gösterdi" - Lefkoşa
Başbakan Erhürman, adaya dönüşünde Ercan Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, Ankara'da yaptıkları ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiklerini, görüşmede KKTC Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da hazır bulunduğunu dile getirdi.
Ercan Havaalanı - 29.8.2018
Ercan Havalimanı'nda Uçuşlar Yeniden Başladı
KKTC'de Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası, hükümet ile sürdürülen ek mesai görüşmelerinin sonuç vermemesi üzerine bugün akşam saatlerinde eyleme başlamış, Lefkoşa Ercan Havalimanı'ndaki tüm uçuşlar karşılıklı iptal edilmişti. Uzun süren müzakerelerin ardından KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, havalimanındaki eylemin sona erdiğini açıkladı. Tolga Atakan açıklamasında, "Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası ile yaptığımız görüşmeler sonucunda Ercan Havaalanı'nda uygulanan eylem sona erdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ercan Havaalanı Haberleri | Ercan Havaalanı Haber - Haberler - Ercan Havaalanı haberleri, son dakika ercan havaalanı haber ve gelişmeleri burada. Güney Kıbrıs, KKTC'ye geçmek isteyen turistleri engellemeye başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:12:03. #1.14#
title