ENİS BERBEROĞLU HABERLERİ

Enis Berberoğlu haber, Enis Berberoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enis Berberoğlu

Enis Berberoğlu

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.4.1956 - ...

Enis Berberoğlu Kimdir ?

Kadri Enis Berberoğlu, (d. 5 Haziran 1956, İstanbul) Türk gazeteci, yazar ve siyasetçi. CHP Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı. 1975 Avusturya Lisesi mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Ekonometride yüksek lisans eğitimi aldı.Gazeteciliğe 1981 yılında Dünya gazetesinde başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Enis Berberoğlu - 27.04.2021
CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında 6 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı
Kayseri'den kiraladığı minibüsü, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak başlattığı yürüyüşe katılanların üzerine sürerek saldırı planladığı belirlenen O.
Enis Berberoğlu - 23.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Burada CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu konusunun emsal gösterildiğine işaret eden Şentop, "Aslında alakası yok.
Enis Berberoğlu - 22.03.2021
TBMM Başkanı Şentop: "Ömer Faruk Gergerlioğlu durumunda, Enis Berberoğlu konusu emsal gösteriliyor. Doğru bir kıyas değil"
TBMM Başkanı Şentop: "Ömer Faruk Gergerlioğlu durumunda, Enis Berberoğlu konusu emsal gösteriliyor.
Enis Berberoğlu - 19.03.2021
Milletvekilliği düşen Gergerlioğlu, Meclis'teki eylemine devam edeceğini söyledi
Gergerlioğlu, burada yaptığı konuşmada, "üç gündür adalet nöbetinde olduğunu" ifade ederek, "Anayasa Mahkemesine başvuru yaptığımız halde alelacele, afaki bir şekilde bu karar okutulmuştur. Sayın Enis Berberoğlu kararında olduğu gibi bir hataya düşülmüştür.
Enis Berberoğlu - 19.03.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, HDP'ye açılan kapatma davasını değerlendirdi Açıklaması
Merve Kavakcı'nın yaşadığı insan hakkı ihlaliyle ilgili CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 4 Haziran 1999'da kaleme aldığı yazıya bakılmasını isteyen Ünal, "O gün temel bir insan hakkını savunmayan Enis Berberoğlu, bugün ne yazıyor, bugün CHP ne söylüyor?" sorusunu yöneltti.
Enis Berberoğlu - 17.03.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun da milletvekilliğinin düşürüldüğünü hatırlatan Turan, Berberoğlu'nun bu tarz bir eyleme, görüntüye sebebiyet vermeden ilgili yerlerde itirazını yaparak, Anayasa Mahkemesi kararının doğrultusunda tekrar vekilliğini kazandığını anlattı.
Enis Berberoğlu - 17.03.2021
TBMM Genel Kurulunda HDP'li Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin tartışma
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu, Anayasa Mahkemesi'nin haklı bulduğunu hatırlatan Altay, "Ömer Faruk Gergerlioğlu, Enis Berberoğlu gibi başvurusunu yapmışken, Meclis bu konuda daha önce bir ofsayta düşmüşken, Meclis'i bugün yeniden ikinci bir ofsayta düşürmenin alemi yoktur.
Enis Berberoğlu - 15.03.2021
Son dakika haber | TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te soruları yanıtladı Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun da aralarında bulunduğu fezlekelerle ilgili son durumun sorulduğu Şentop, "Karma Komisyonda.
Enis Berberoğlu - 08.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Meclis Başkanı Şentop açıklamasında fezlekelere ilişkin olarak 'Bireysel başvurunun sonucunu beklemek mecburiyeti yok.' dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Öztrak, şunları söyledi: "Anayasa Mahkemesi'ne, yüksek mahkemelere yapılan kişisel başvurunun sonucu kesinleşmeden fezlekelerin okutulmasının ortaya çıkardığı sorunları Milletvekilimiz Enis Berberoğlu ile ilgili hadiselerde gördük.
Enis Berberoğlu - 08.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu Açıklaması
Gergerlioğlu'nun Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunduğu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun durumuyla bir benzerlik olup olmadığı ve Anayasa Mahkemesi sürecinin beklenip beklenmeyeceğinin sorulması üzerine Şentop, şunları söyledi: "Anayasa'da, 'Kesin hükmün Genel Kurula bildirilmesiyle milletvekilliği düşer' diyor.
Enis Berberoğlu - 05.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Enis Berberoğlu davasına değinen Kılıçdaroğlu, "Şimdi öyle bir tablo yaşıyoruz ki, alttaki mahkeme, istinaf mahkemesi, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi Enis Berberoğlu'nun davasına 2 kez bakmak zorunda kaldı.
Enis Berberoğlu - 03.03.2021
8 milletvekilinin 10 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
ARALARINDA CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun da bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Enis Berberoğlu - 25.02.2021
İSTANBUL-ENİS BERBEROĞLU'NUN FEZLEKEYE İTİRAZININ REDDİNE ÜST MAHKEMEDEN DE RET
CHP'li Enis Berberoğlu, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebinin reddedilmesine yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.
Enis Berberoğlu - 25.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu: (1)
Şentop, başka bir soru üzerine, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu'nun dosyalarının Meclis'e gelmediğini bildirdi.
Enis Berberoğlu - 25.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu'nun dosyalarının Meclis'e gelmediğini bildirdi.
TBMM Başkanı Şentop, Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu'nun dosyalarının Meclis'e gelmediğini bildirdi.
Enis Berberoğlu - 16.02.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplantıyı takip etmek üzere Genel Kurul salonuna geldi. Genel Kurul salonuna, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantının açılışının ardından salondan ayrıldı.
Enis Berberoğlu - 16.02.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na yeniden milletvekilliği vasfını kazanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile geldi.
Enis Berberoğlu - 16.02.2021
Son dakika haberleri | Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun geçen hafta TBMM'de görevine başlatıldığını anımsattı.
Enis Berberoğlu - 15.02.2021
Berberoğlu'nun avukatlarının fezlekeye yaptığı ikinci itiraz da reddedildi
Anayasa Mahkemesinin (AYM) hak ihlali hükmü sonrası mahkemece yeniden yargılama kararı verilen CHP'li Enis Berberoğlu'nun avukatlarınca, 3 ayrı suçtan hazırlanıp TBMM'ye gönderilen fezlekeye yapılan ikinci itiraz da mahkemece reddedildi ve üst mahkemeye yönlendirildi.
Enis Berberoğlu - 15.02.2021
Enis Berberoğlu, fezleke itirazının reddine karşı üst mahkemeye başvurdu
Enis Berberoğlu, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebini reddeden İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına karşı üst mahkemeye itirazda bulundu.
Enis Berberoğlu - 13.02.2021
Son dakika... Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Yargının ideolojisi olmaz" Yargıya on yıllar boyunca, "ele geçirilecek kale" gözüyle bakıldığının belirtilmesi ve "Şu anda yargı kimin elinde?" sorusunun yöneltilmesi üzerine Bakan Gül, şu cevabı verdi: "Şu anda özellikle bizim anlayışımız, inancımız, yargının ideolojisi olmaz, yargının tek bir ideolojisi vardır o da adalettir. Yargı, ele geçirilecek bir mekanizma değildir. Yargı el uzatılmaması, el değdirilmemesi gereken bir mekanizmadır ve herkesin saygı duyması gereken, bağımsız, tarafsız, daha da güçlü, bağımsız olması gereken bir organdır, mekanizmadır. Özellikle vesayetçi, brifingci yargı, FETÖ'nün kumpas yargılamaları, sınav çalarak, sınav soruları verilerek hakim savcı olunan yargıdan, bugün Anadolu çocuklarının yani Gaziantep'in, Van'ın, İzmir'in annesinin kucağının dibinde çalışan çocukların kazandığı sınavlarla hakim savcı olan Anadolu çocukları var. Yani eline sınav soruları tutuşturulan FETÖ'cü sözde hakim cübbesi giydirilen o terör örgütü mensupları sistem dışına çıkartıldı, ihraç edildi ve bu mücadele devam ediyor, edecek sonuna kadar da." Gül, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu ile ilgili verdiği karar ile Berberoğlu'nun yeniden milletvekili olduğunun hatırlatılması ve bununla ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine, "Anayasa Mahkemesi kararları bağlayıcıdır ve bu, anayasanın bağlayıcılığından kaynaklı.
Enis Berberoğlu - 12.02.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi: (2)
"Bu füzeleri alırken F-35 uçakları için verdiğimiz 1,5 milyar dolar kaporayı yaktık. Üstüne üstlük F-35'lerin tedarik zincirinden, uçakların bakım onarımından sağlanacak, 12 milyar dolarlık ihracat ve hizmet gelirinden olduk." diyen Öztrak, şöyle konuştu: "Biz bunları uyardık zamanında. 'Hesabı kitabı iyi yapın. Bu füzeler, dünyanın en pahalı soba borusuna dönüşebilir' dedik. Dinlemediler. Ay'a füze göndereceğiz diyenler, şimdi S-400 füzelerini ambalajında hangara çekmeye hazırlanıyorlar. Tatbikattan tatbikata gösteri amaçlı çıkarıp tozunu alacaklarmış. Buna da Girit modeli diyorlar. Bu yapılanın adı, çok açık söylüyorum siyasi dolandırıcılıktır. Bu arada sarayın küçük ortağı Bahçeli'ye soruyoruz, bu S-400'lerin hangara çekilmelerine razı mısınız? Milletin çarçur edilen milyarlarca doları içinize siniyor mu? Bu mudur yerli duruşunuz, bu mudur milli duruşunuz? 2023'e 2 yıl kaldı. 10 yıldır dilden düşmeyen 2023 hedeflerinin artık gerçekleşmeyeceği anlaşıldı. Millete vadettikleri 2 trilyon gelir hedefinin, 875 milyar dolarda kalacağı görülüyor. 25 bin dolarlık kişi başı gelir hedefini, 10 bin dolara indirdiler. Millete taahhüt ettikleri gelirin, işin yarısını bile veremeyecekleri ortaya çıktı. En büyük on ekonomi arasına girme hedefi çöktü. İlk yirmi ekonomi arasında kalmamız bile tehlikeye girdi. Fakat saray yalan olan hedeflerden bahsetmekten bir türlü vazgeçmiyor. Bu başarısızlığı gizlemek için şimdi Ay'a sert iniş yapmaya hazırlanıyor." Enis Berberoğlu'nun yeniden milletvekilliği kazanmasına da değinen Öztrak, dün, büyük bir milli irade gaspı ve milletin Meclisi'ni, en kaba şekilde vesayet altına alma girişiminin çetin bir adalet mücadelesi sonucunda şimdilik durduğunu söyledi.
Enis Berberoğlu - 12.02.2021
CHP'li Berberoğlu'nun avukatlarının fezlekeye yaptığı itiraz reddedildi
Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) hak ihlali hükmü sonrası mahkemece yeniden yargılama kararı verilen CHP'li Enis Berberoğlu'nun avukatlarınca 3 ayrı suçtan hazırlanıp TBMM'ye gönderilen fezlekeye yönelik itirazın reddine karar verildi.
Enis Berberoğlu - 12.02.2021
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Kadri Enis Berberoğlu'nun avukatlarının, mahkemece hazırlanan fezlekenin iade edilmesi ve yeni fezleke hazırlanması...
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Kadri Enis Berberoğlu'nun avukatlarının, mahkemece hazırlanan fezlekenin iade edilmesi ve yeni fezleke hazırlanması talebini reddetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enis Berberoğlu Haberleri | Enis Berberoğlu Kimdir - Haberler - Enis Berberoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Enis Berberoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında 6 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 01:47:36. #1.14#

title