Emre Konuk Haberleri

Emre Konuk haber, Emre Konuk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emre Konuk - 11.02.2021
Yapımcı Emre Konuk, "Uyanış Selçuklu: Yapım Hikayesi ve Dili" başlıklı seminer verdi Açıklaması
Selçuklu dönemini ekrana taşıyan "Uyanış: Büyük Selçuklu" dizisinin yapımcısı ve genel yönetmeni Emre Konuk, Medeniyet Tasavvuru Okulu kapsamında düzenlenen "Uyanış Selçuklu: Yapım Hikayesi ve Dili Başlıklı Seminer"e konuk oldu.
Emre Konuk - 22.01.2021
Türkiye Kristal Küre Ödülleri sahiplerini buldu
Ödüller kapsamında "Yılın En İyi Dizi Yapımcısı" Emre Konuk; "Yılın En İyi Sinema Film Yapımcısı", "Vay Babam Vay" filmiyle Onur Yaprakçı; "Yılın En İyi Senaristi" Payitaht Abdülhamid dizisi ile Uğur Uzunok; "Yılın En İyi Çizgi Film Yapımcısı" ise "Rafadan Tayfa" animasyon filmle İsmail Fidan seçildi.
Emre Konuk - 31.12.2020
"Uyanış: Büyük Selçuklu" dizisi ekibi "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin yapımcısı Emre Konuk ve dizinin oyuncularından Hatice Şendil ile Gürkan Uygun AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği fotoğrafları inceleyerek "haber", "spor" ve "yaşam" kategorilerinde oy kullandı.
Emre Konuk - 21.09.2020
Türkiye, Kovid-19 pandemisinde uyguladığı online terapiyle dünyaya örnek oluyor
"Neredeyse buna hazırdık" EMDR Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Konuk, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, geniş çaplı felaketlerin zarar ve acılarının büyük olduğunu, ancak bunların çeşitli alanlarda deneyim kazanmayı da sağladığını belirterek, 1999 Marmara Depremi'nin ardından depremzedelere yönelik gönüllü terapi hizmetinin, derneğin bu alanda deneyim elde etmesinde etkili olduğunu ifade etti.
Emre Konuk - 05.08.2019
Bitlis'te "Prof. Dr. Fuat Sezgin" paneli
"Payitaht Abdulhamit" dizisinin yönetmeni Emre Konuk'un kendisini bu alana adadığını, üniversite hocalarıyla çalışma yürüttüğünü aktaran Eren, şöyle konuştu: "8.
Emre Konuk - 05.07.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin ve Dr. Ursula Sezgin Bilimler Tarihi Kütüphanesi açıldı
Çetinkaya, Gülhane'de bulunan İslam, Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi'nde Sezgin'in tamamen kendi imkanlarıyla tedarik ederek bağışladığı yaklaşık 600 eserin yer aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: "Şu an açmakta olduğumuz kütüphanede hocamızın Almanya'da bulunan 50 bin adet kitabının sadece 17 bin adedi bulunmaktadır. Bu kütüphanede ve müzede bulunan bütün aletleri ve kitapları hocamız hiçbir menfaat düşünmeden, hiçbir maddi olanak istemeden ülkemize bağışlamıştır. Bundan dolayı da hocamızı tekrar takdirle anıyorum. Artık bize düşen, hocamızın bize gösterdiği bu yoldan giderek Müslümanların bilimde sahip olduğu değerlere yeniden gelmesidir." "Fuat Sezgin'i anlayabilmek bir belgeselle olacak iş değil" TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de kütüphanedeki eserlerin izleyicilerle buluşması için çok sayıda projeyi hayata geçirmek istediklerinin altını çizerek, şunları kaydetti: "Öncelikle Prof. Dr. Fuat Sezgin'in hayatını anlatan bir belgesel çalışmamız oldu, 30 Haziran günü vefat yıl dönümünde bu belgeseli yayınladık. Bu akşam da TRT kanallarında bu belgeseli izleyebileceksiniz. Ancak buradan sonraki süreç bizler için daha önemli, Fuat Sezgin'i anlayabilmek bir belgeselle olacak iş değil. Bilal Bey'in de ifade ettiği gibi 75 yıllık ömrünü günde 17 saat çalışarak geçirdi. Bizler Fuat hocayı bir nebze tanıtabilirsek, ne kadar mutlu oluruz." Payitaht "Abdülhamid" dizisinin yönetmeni Emre Konuk'un diziden ayrılarak ömrünün 3 senesini Fuat Sezgin ve eserlerini izleyicilere aktarmak için ayırdığını ifade eden Eren, "Bu alanda yapacağımız işler şunlar olacak; klasik dönem İslam düşünürlerini 8'inci 13'üncü yüzyıl arasındaki, Peygamber Efendimizin vefatından yüz yıl sonra başlayan bu İslam düşünce hayatındaki 500 yıllık dönemi 'Klasik İslam Dönemini' izleyicilere aktaracak projeler gerçekleştireceğiz.
Emre Konuk - 16.03.2019
Yeni Zelanda'daki Terör Saldırısına Ünlü İsimlerden Tepki
Yönetmen ve yapımcı Emre Konuk da "Yeni Zelanda'daki terörist saldırısında yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Emre Konuk - 16.11.2018
Malatya'nın 'Kristal Kayısı'ları Sahiplerini Buldu
Kazananların ödüllerini Jüri Başkanı Emre Konuk verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emre Konuk Haberleri | Emre Konuk Kimdir - Haberler - Emre Konuk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emre Konuk kimdir, hayatı ve biyografisi. Uyanış: Büyük Selçuklu neden yok? TRT1 Uyanış: Büyük Selçuklu neden yayınlanmıyor? Uyanış: B
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 06:13:53. #1.15#

title