Emrah Çoban Haberleri

Emrah Çoban haber, Emrah Çoban son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emrah Çoban - 30.8.2020
Son dakika haberi... Çıldır Gölü?nü 30 Ağustos?ta baştan sona yüzerek geçti
Kuzey Doğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban da Emre Deliveli yüzerken kendisinin de kuş gözlemi yaptığını söyledi.
Emrah Çoban - 30.8.2020
Kuruyan göllere dikkat çekmek için Çıldır Gölü'nde 13 kilometre kulaç attı
10 türden 1750 kuş görüldü Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban da etkinlik sırasında Çıldır Gölü'nde son derece verimli bir çalışma yaptıklarını belirterek, "Emre Bey yüzerken biz de aynı zamanda bot ile kuşlara yönelik bir çalışma yaptık.
Emrah Çoban - 30.8.2020
Kuruyan göllere dikkat çekmek için Çıldır Gölü'nde 13 kilometre kulaç atacak
Türkiye'de son yıllarda kuruyan göllere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Çıldır'da bulunduğunu ifade eden Deliveli, şunları kaydetti: "Burada olduğum için çok mutluyum. Bugün 30 Ağustos, anlamlı bir gün. Bu vesileyle Zafer Bayramı'mızı kutluyorum. Asıl amacımız bölgemizde kuruyan göllerimize dikkat çekmek. Özelilikle Kuyucuk Gölü için bölgedeki yetkililerle ortak çalışma yürütüyoruz. Çıldır Gölü'nü de tamamladığımızda üç günde üç göl de yüzmüş olacağız. Bugün Çıldır Gölü'nü de yüzüp kapanışı yapacağız." Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban ise Kuyucuk Gölü için Türkiye'nin farklı yerlerinde farkındalık çalışmalarının yapıldığını bildirerek, "Emre Deliveli, Kars'taki bazı gölleri yüzerek Kuyucuk Gölünün ve sulak alanlarının kurumasına dikkati çekmeye çalışıyor.
Emrah Çoban - 29.8.2020
Son dakika haber! Maraton yüzücüsü Deliveli, kuruyan göllere dikkati çekmek için Aygır Gölü'nü yüzerek geçti
Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban da Kuyucuk Gölü için Türkiye'nin farklı yerlerinde farkındalık çalışmaları yapıldığını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Emre bey, Kars'taki bazı gölleri yüzerek Kuyucuk Gölünün ve sulak alanaların kurumasına dikkati çekmeye çalışıyor, Kuyucuk Gölü bugüne kadar 233 kuş türüne ev sahipliği yaptı ve zaman zaman üzerinde 40 binden fazla oluyordu ama insani sebeplerden dolayı göl geçen sene tamamen kurudu.
Emrah Çoban - 28.8.2020
Maraton Yüzücüsü Emre Deliveli, Ağrı'daki Balık Gölü'nü yüzerek geçti
Toplam 4 saatin üstünde mola vermeden yüzdüğünü aktaran Deliveli, şöyle devam etti: "Normalde 3,5 saatte yapmayı planlıyordum ama dalga çıktı ve adapte olamamam nedeniyle biraz uzadı. Gerçekten su çok temizdi, hiçbir kirlilik yoktu. Tabiat da çok güzeldi. Ben işim gereği Marmaris'teyim, genelde insanlar yüzmek için Marmaris'e geliyor ama ben de yüzmek için buraya geldim. Bu da bölgenin tabiat güzelliği hakkında iyi bir gösterge." Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban da şunları söyledi: "Dernek olarak Emre beye üstlendiği sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamaya çalışıyoruz.
Emrah Çoban - 26.8.2020
Son dakika gündem: Kurumaktan kurtarılan Kuyucuk Gölü'ne meteorolojik takip
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine, geçen yıl kuruyan Kuyucuk Gölü ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
Emrah Çoban - 16.7.2020
Yusufçuklar Sarıkamış'ı mesken tuttu
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yusufçuk böceğinin çok iyi bir avcı olduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 5.7.2020
Kuşların göç rotasındaki Kuyucuk yeniden "kuş cenneti" oldu
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine, kuruyan göle sondaj ile elde edilen can suyunun bu yıl verilmesiyle birçok kuş türünün geri geldiğini söyledi.
Emrah Çoban - 29.6.2020
İstilacı tür "esrarengiz fareler" doğa dostu çıktı
Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, su maymunlarının, Iğdır'daki sulak alanlara adapte olduğunu söyledi.
Emrah Çoban - 27.6.2020
Uzmanından "Sarıkamış'ta çöpe dadanan bozayılara yaklaşmayın" uyarısı
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe merkezindeki mahallere inen bozayıların kolay besine alıştıklarını, bunun hem ayılar hem de insanlar için tehlikeli sonuçları olabileceğini uyarısında bulundu.
Emrah Çoban - 20.6.2020
Göç yolculuğuna başlayan bozayılar uydu vericileriyle izleniyor
"Sarıkamış, bozayı, kurt ve vaşaklar için önemli bir nokta" KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine, uydu vericisi, fotokapan ve videokapanlarla yaban hayatını izlemeye çalıştıklarını söyledi.
Emrah Çoban - 16.6.2020
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Çoban: "Gözlemlenen kuş türlerinin yüzde 55'i Kars ve Iğdır'da"
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, Türkiye'de gözlemlenen kuş türlerinin yüzde 55'i'nin Kars ve Iğdır'da kaydedildiğini, 26 farklı ilde 265 tür ve 141 farklı gözlemde ise 9 bin 189 kuş görüldüğünü belirtti.
Emrah Çoban - 10.6.2020
"Kuş cenneti" Deniz Gölü, eşsiz güzellikleriyle keşfedilmeyi bekliyor
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dağlar arasında bulunan Deniz Gölü'nün Alpler'i andırdığını söyledi.
Emrah Çoban - 17.5.2020
Tamamen kuruyan Kuyucuk Gölü can suyu ile yeniden "kuş cenneti" oldu
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kuyucuk Gölü'nün 2 yıldır tamamen kuruduğunu anımsattı.
Emrah Çoban - 14.5.2020
Avrasya ve Kafkas vaşakları yavruları için doğaya çıktı
KuzeyDoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamış'ta doğanın uyandığını, şartlar zor olsa da kendi önlemlerini alarak yaban hayatındaki gelişmeleri takip ettiklerini söyledi.
Emrah Çoban - 1.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
YABAN HAYATINA TEHDİT OLUŞTURUYOR Ekip, rakun köpeğinin Türkiye'deki ilk kaydını, Turkish Journal of Zoology (Türk Zooloji Dergisi) Nisan 2020 sayısında yayımlayarak, bilimsel literatüre geçirdi. Makaleyi, Morteza Naderi, Emrah Çoban, Josip Kusak, Çisel Kemahlı, Mark Chynoweth, İsmail Kayahan Ağırkaya, Neslihan Güven, Ayşegül Çoban ve Prof.
Emrah Çoban - 1.5.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
YABAN HAYATINA TEHDİT OLUŞTURUYOR Ekip, rakun köpeğinin Türkiye'deki ilk kaydını, Turkish Journal of Zoology (Türk Zooloji Dergisi) Nisan 2020 sayısında yayımlayarak, bilimsel literatüre geçirdi. Makaleyi, Morteza Naderi, Emrah Çoban, Josip Kusak, Çisel Kemahlı, Mark Chynoweth, İsmail Kayahan Ağırkaya, Neslihan Güven, Ayşegül Çoban ve Prof.
Emrah Çoban - 28.2.2020
Sarıkamış Rallisi iptal edildi
Yarış direktörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İdlib bölgesindeki son olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.
Emrah Çoban - 27.2.2020
Sarıkamış Rallisi öncesi hazırlıklar tamamlandı
Çoban: "Organizasyon için çok heyecanlıyız" Sarıkamış Rallisi Yarış Direktörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, organizasyona hazır olduklarını belirtti.
Emrah Çoban - 16.2.2020
Sarıkamış'ta karlar üzerinde yapılacak ralli nefes kesecek
Şampiyona ilk kez karlı zeminde başlayacak Yarış direktörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk defa karlı bir zeminde başlayacağını söyledi.
Emrah Çoban - 28.1.2020
Su maymunları Ağrı Dağı Milli Parkı'nı mesken tuttu
Kuzeydoğa Derneği Bilim Koordinatörü Emrah Çoban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, su maymunlarının milli parktaki farklı türden hayvanlarla iç içe yaşadığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emrah Çoban Haberleri | Emrah Çoban Kimdir - Haberler - Emrah Çoban haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emrah Çoban kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi... Çıldır Gölü?nü 30 Ağustos?ta baştan sona yüzerek geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 00:36:08. #1.14#
title