Elazığ'da Kadiri Şeyhi'nin Cenazesine İzdiham
Advertisement

Elazığ'da Kadiri Şeyhi'nin Cenazesine İzdiham

Elazığ'da Kadiri Şeyhi'nin Cenazesine İzdiham
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

ELAZIĞ'da Kadiri Tarikatı şeyhlerinden olan ve 'Cemil Efendi' olarak bilinen Cemil Evliyaoğlu 84 yaşında hayatını kaybetti.

ELAZIĞ'da Kadiri Tarikatı şeyhlerinden olan ve 'Cemil Efendi' olarak bilinen Cemil Evliyaoğlu 84 yaşında hayatını kaybetti. Evliyaoglu için düzenlenen ve siyasetçilerin katıldığı cenaze töreninde, yoğunluk nedeniyle izdiham görüldü.

Elazığ'da oturan uzun süredir kalp rahatsızlığı bulunan Kadiri Tarikatı şeyhi Cemil Evliyaoğlu için öğle namazının ardından İzzet Paşa Camii'nde tören düzenlendi. Törene, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Metin Bulut, eski Bakanlardan Ahmet Cemil Tunç, Sacit Günbey, Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Siyasi parti il temsilcileri, Kadiri tarikatı müritleri ve çok sayıda kişinin katıldığı törende yoğunluk nedeniyle izdiham görüldü. Cenaze namazını kardeşi Abdulkadir Evliyaoğlu'nun kıldırdığı Cemil Evliyaoğlu'nun cenazesi tekbirler eşliğinde omuzlarda taşındı. Cemil Evliyaoğlu'nun cenazesi Asri Mezarlık'ta toprağa verildi. - Elazığ

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title