Haberler

MEÜ, Engelsiz Üniversite ödüllerinde üçüncü oldu

Güncelleme:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Engelsiz Üniversite' ödüllerinde Mersin Üniversitesi (MEÜ), 2023 yılında en fazla bayrak alan üçüncü üniversite olma başarısını gösterdi. MEÜ toplamda 20 bayrak alarak, bu alanda Türkiye üçüncüsü oldu.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Engelsiz Üniversite' ödüllerinde Mersin Üniversitesi (MEÜ), 2023 yılında en fazla bayrak alan üçüncü üniversite olma başarısını gösterdi.

Bu yıl 97 üniversiteden bin 91 başvurunun yapıldığı 'Engelsiz Üniversite' ödüllerinde, MEÜ toplamda 20 bayrak alarak, bu alanda Türkiye üçüncüsü oldu.

MEÜ Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Serhat Uçar da ödül almaya hak kazanan fakülte, enstitü, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına ödüllerini takdim etti. Ödül takdimlerinden sonra yapılan görüşmelerde üniversitede öğrenim gören engelli öğrencilerin daha yaşanılabilir bir ortam ve daha kaliteli bir eğitim alabilmeleri için gerekli çalışmalar hakkında fikir alış verişleri yapıldı.

Ahmet Serhat Uçar, eğitim öğretim sürecinde engelli öğrencilere yönelik yapılan uyarlama ve düzenleme çalışmaları konusunda birimlerdeki akademik ve idari personele gösterdikleri özveriden dolayı teşekkürlerini iletti. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Mersin Üniversitesi Türkiye Eğitim Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title