Haberler

İstanbul'da 6 Yeni Anaokulu Hizmete Alındı

Güncelleme:

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kamu kurumları arasında imzalanan protokoller kapsamında 6 yeni anaokulu hizmete alındı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Ataşehir Vergi Denetim Kurulu, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi kurum ve kuruşların bünyesinde hizmete alınan anaokulları kapılarını öğrencilere açtı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kamu kurumları arasında okul öncesi eğitime erişim amacıyla imzalanan protokoller kapsamında 6 yeni anaokulu hizmete alındı.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün farklı kurumlarla yaptığı işbirlikleriyle kente yeni anaokulları kazandırılmaya devam ediliyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Ataşehir Vergi Denetim Kurulu, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi kurum ve kuruşların bünyesinde hizmete alınan anaokulları kapılarını öğrencilere açtı.

Yeni açılan okul öncesi eğitim kurumları arasında Kadıköy Süleyman Yalçın Hastane Anaokulu, Küçükçekmece Adliye Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Anaokulu, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kopuzlar Vakfı Anaokulu, İTÜ Anaokulu ile Ataşehir Vergi Denetim Kurulu Anaokulu yer aldı.

Kurum ve kuruluşlarda açılan anaokulları sayesinde çocuklar okul öncesi eğitimlerini tamamlarken çalışan anne babalar da gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edebilecekleri okula kavuşuyor.

???????İmzalanan protokollerle çocukların, okul öncesi eğitime erişiminin sağlanması, eğitim altyapısının sürdürülebilir ve ulaşılabilir olması hedefleniyor.

"Eğitimin her aşamasında çocuklarımıza en iyisini sunmayı amaçlıyoruz"

İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, okul öncesi eğitimin çocukların hayatında oldukça kritik bir dönem olduğunu, bu yaşta alınan eğitimin bireyin ilerleyen yaşantısında temel oluşturduğunu belirtti.

Çocukların bu dönemde en kaliteli eğitimi almalarını sağlamak için çeşitli kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını kaydeden Yentür, "Açılan anaokullarıyla sadece eğitime erişimi değil, aynı zamanda eğitimin kalitesini de artırmayı hedefliyoruz. İstanbul'da, her bir ilçemizde, her bir mahallemizde, her bir çocuğumuzun kaliteli eğitim alması için var gücümüzle çalışıyoruz. Kamu ve özel sektörle gerçekleştirdiğimiz işbirliklerini daha da genişleterek, eğitimin her aşamasında çocuklarımıza en iyisini sunmayı amaçlıyoruz." ifadelerini kullandı.

???????

Kaynak: AA / Eğitim

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul Teknik Üniversitesi Milli Eğitim Müdürlüğü İstanbul Üniversitesi Vergi Denetim Kurulu Mehmet Akif Ersoy Mehmet Akif Ersoy Akif Ersoy Cerrahpaşa İstanbul Ataşehir Akif Eğitim Sağlık Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title