Edirne'den Kısa Kısa

Edirne'den Kısa Kısa

Portekiz'e giden öğrencilerden Havsa Kaymakamı Demirtaş'a ziyaret.

Edirne'den Kısa Kısa

Leonardo da Vinci Hareketllik Projesi kapsamında Portekiz'e giden Havsa Şehit Öğretmen Mehmet Birol Kız Teknik ve Meslek Lisesi çocuk gelişimi bölümü öğrencileri, Kaymakam Barış Demirtaş'ı ziyaret etti.

Ziyarette gezi hakkında bilgi veren öğretmen Özlem Gökalp, Leonardo da Vinci Hareketllik Projesi kapsamında Protekiz'in üç kentinde okul öncesi eğitimi veren 6 kurumu ziyaret ettiklerini söyledi.

12 gün süren proje gezisinin öğrencilere çok şey kattığını belirten Gökalp, "Okul öncesi eğitim veren kurumlardaki öğretmenlere seminer vermek istiyoruz" dedi.

Demirtaş da yurt dışı gezilerinin öğrencilere farklı bakış açısı kazandıracağını belirterek, seminer düzenlenmesi fikrine sıcak baktığını ifade etti. 

Havsa Halk Eğitimi Merkezi yıl sonu sergisi 

Havsa Halk Eğitimi Merkezi'ndeki serginin açılışında konuşan Havsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aydın Avcı, bu yıl açtıkları 85 kursa bin 635 kişinin katıldığını söyledi.

Kursların sadece yetişkinlere yönelik olmadığını belirten Avcı, "YGS ve SBS hazırlık kursları başta olmak üzere, alanlarında da okullarımızda örgün eğitime destek vermek amacıyla birçok kurs açtık" dedi.

Açılış kurdelesinin Kaymakam Barış Demirtaş ve protokol üyeleri tarafından kesilmesinin ardından kursiyerlere katılım belgesi verildi. -