EDİBE SÖZEN HABERLERİ

Edibe Sözen haber, Edibe Sözen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edibe Sözen

Edibe Sözen

Doğum Yeri Sivas / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961

Edibe Sözen Kimdir ?

Edibe Sözen, 1 Ocak 1961'de Sivas'ta doğdu. Baba adı Doğan, anne adı Nevzade'dir. Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde, Post doktorasını ABD Wisconsin Üniversitesi'nde gerçekleştirdi. Öğretim üyesi oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Edibe Sözen - 16.07.2021
'RTÜK İletişim Dergisi' yayında
'RTÜK İletişim Dergisi' ilk sayısında; Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Prof. Dr. Kemal Sayar, Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Prof. Dr. Edibe Sözen, Aydın Doğan Yalçındağ, Hasan Hüseyin Ertok, İbrahim Uslu gibi isimlerin aralarında bulunduğu yazarlar, okuyucularla buluştu.
Edibe Sözen - 19.01.2021
Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin'in vefatı
Vergin'in önemli bir saha araştırmacısı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Edibe Sözen, "Nur Vergin, Sadece Batı dünyasını değil, Türkiye'yi de karış karış gezmiş bir saha araştırmacısıydı.
Edibe Sözen - 19.01.2021
Sosyolog Prof. Dr. Nur Vergin son yolculuğuna uğurlanıyor
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen de paylaşımında, "Nuri Conker'in torunu, merhum altın beyinli Prof.
Edibe Sözen - 06.11.2020
Son dakika: PKK terörüne ve şiddetine karşı ortak mutabakat çağrısı
Aralarında, Yazar Ertuğrul Başer, Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof.
Edibe Sözen - 13.07.2020
Son dakika haberi | TÜBA, bilişim teknolojilerinin topluma etkisini inceledi
Şeker, söz konusu yayına Prof. Dr. Nabi Avcı, Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Prof. Dr. Ercan Öztemel, Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof.
Edibe Sözen - 05.07.2020
İrfan Çiftçi son yolculuğuna uğurlandı
Çiftçi'yi Erol Olçok ve Edibe Sözen aracılığıyla tanıdığını anlatan Ünal, şunları kaydetti: "Bir insanın düşünceleri değil daha çok size yaşattığı duygu, hatıraları oluşturur.
Edibe Sözen - 27.03.2020
HKÜ Rektörü Prof. Dr. Sözen görevinden istifa etti
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, görevinden ayrıldı.
Edibe Sözen - 09.02.2020
4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başladı
Türk Hava Yolları, TÜBİTAK, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İGA Hava İşletmesi ve Türksat sponsorluğunda gerçekleşen 4. Ulusal Antarktika Bilim Seferi heyetinin uğurlama törenine, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede, Çetin Ali Dönmez ve Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, İGA İcra Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, İGA Üst Yöneticisi (CEO) Kadri Samsunlu katıldı.
Edibe Sözen - 31.01.2020
Bakan Yardımcısı Dönmez'den HKÜ'ye ziyaret
HKÜ'den yapılan açıklamaya göre, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez üniversite yerleşkesini ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Edibe Sözen ile görüştü, HKÜ Kalyon Garaj Girişimcilik ve Prototipleme Merkezinde incelemelerde bulundu.
Edibe Sözen - 28.01.2020
Üniversite öğrencilerinden depremzedelere yardım
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Haluk Kalyoncu, şunları kaydetti: "Üniversitemiz bünyesinde ki tüm öğrenci kulüplerimizin desteğiyle hazırlanan yardımları, Elazığ'a gönderiyoruz. Ülkemiz adına yardım sağlayan, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Elazığlı olan öğrencilerimize, ailelerine, aile dostlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum. Dualarımız sizinle." HKÜ Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen de Türkiye'nin kenetlenerek, birlik beraberliğini kanıtladığını kaydetti.
Edibe Sözen - 23.01.2020
RTÜK medyaya "Mükemmellik Ödülleri" verecek
Konuyla ilgili değerlendirmelerine yer verilen Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, törene ev sahipliği yapacak olmanın kendilerini heyecanlandırdığını belirtti.
Edibe Sözen - 23.01.2020
RTÜK medyaya 'mükemmellik' ödülleri verecek
Sağlık, eğitim, çalışma, sosyal hizmetler, çevre, kültür ve sanat, yerel yönetimler gibi alanlarda sosyal politika çözümleri geliştiren devletlerin tek başına etkili olamadığını anlatan Şahin, sosyal çalışmaların vatandaşlar tarafından sahiplenildiği takdirde başarıya ulaştığını söyledi. Şahin şöyle devam etti: "Sosyal çözümlerin toplumsal bir konu haline gelmesi büyük önem taşıyor. Toplumsal gelişmede medyanın rolü yadsınamaz. Milletimizi yakından ilgilendiren konularda ilgili bakanlıkların ve kuruluşların yaptığı çok değerli sosyal çalışmaların vatandaşlar tarafından sahiplenilmesi için medyaya önemli görevler düşüyor. Devletlerin sosyal politikalarına destek veren, katkı sağlayan medyanın teşvik edilmesi, iyi yayıncılık örneklerinin yaygınlaşması ve ön plana çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. Medyanın toplumsal gelişmeyi destekleyen yayınlarıyla mükemmelleşeceğine inanıyorum. Bugün yaşadığımız sosyal sorunların çözümünde temiz ve toplumsal sorumluluk duygusu taşıyan yayıncılığın büyük katkısı olacak." Ödüller 2 Nisan'da Gaziantep'te sahiplerini bulacak Etkinliğin zirve bölümüne ev sahipliği yapacak Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen ise, kentin ödüllerin verileceği 2 Nisan tarihini iple çektiğini söyledi.
Edibe Sözen - 13.01.2020
Büyükşehir, Gaziantep İçin 4 Üniversiteyle İnovasyon Güçlerini birleştirdi
Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, SANKO Üniversitesi'yle Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında üniversitelerde kurulan İnovasyon Kulüpleri (Topluluğu) ve öğrenci toplulukları çatısı altında düzenlenecek faaliyetlerde iş birliğinde bulunmak amacıylaprotokol yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Makamı'nda gerçekleşen imza törenine, Başkan Fatma Şahin, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Ali Gür, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof.
Edibe Sözen - 13.01.2020
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile üniversiteler arasında ortak çalışma protokolü
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen de Gaziantep'in, üniversiteler şehri olduğunu, Ar-Ge ve inovasyon konusunda da yeni bir ekosistemin temsilcisi olduğunu söyledi.
Edibe Sözen - 27.12.2019
Atama kararları Resmi Gazete'de
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Edibe Sözen, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine ise İsmail Eraslan atandı.
Edibe Sözen - 09.12.2019
Gaziantep'te "Savaş, Göç, Kadın Sempozyumu" düzenlendi
Suriye'de yaşanan savaşta sadece binaların yıkılmadığını, aynı anda bir kültürün de yıkıldığını belirten Tufan, şunları kaydetti: "Bizim için akademik miras, akademisyenleriyle, kütüphaneleriyle, laboratuvarıyla, öğrencileriyle bir ekosistem. Suriye'de yaşananlar, komşu ülkelerimizde yaşananlar sadece binaları yıkmıyor, akademik kültürü de yıkıyor. Bunun tekrar sağlanması için ciddi bir problem olduğunu düşünerek yola çıktık. Bir ülkenin geleceği eğitim öğretimi ile var. İleride Suriye'nin ve diğer ülkelerin inşasında bizlerde eğitim gören kişilerin çok büyük önemi olacak. Nesiller arasında kayıp olsun istemiyoruz. Biz, akademik sürecin aralıksız sürmesini istiyoruz. Değerli göç araştırmacıları ve üniversitelerin uygulamalı göç merkezleri bize bu konuda ciddi veriler sağlıyor. Bunlar çok kıymetli çalışmalardır." HKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen ise tarihte zulümden kaçan çok sayıda insanın Osmanlı'ya sığındığını anımsattı.
Edibe Sözen - 09.12.2019
Vali Gül, "Türkiye Cumhuriyeti mazluma kucak açan bir ülke"
Suriye'deki insanların kendi hayatlarını kurana kadar sivil toplum kuruluşları, oradaki vatandaşların, devletin ve diğer ülkelerin yardımına ihtiyaçları olduğunu vurgulan Gül, "Türkiye'de yaşayanlar için millet ve devlet olarak biz üzerimize düşeni yaptık ama diğer ülkelerin desteğini tam olarak alamadık. Belirli bir ölçüde ekonomik olarak katkı sundular fakat bizim beklentimiz daha çok bu insanların geldiği ülkedeki sorunların çözümüne katkı sunmaları. 8 yıldır süren karışıklığa bakıldığında 1. ve 2. Dünya Savaşlarından daha uzun sürdüğünü görüyoruz. Uluslararası bir irade olduğunda bu karışıklığın şimdiye kadar çözülebileceğini, çözüldüğü takdirde ise göç ve göçten dolayı oluşan sorunların da ortadan daha kolay kalkacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen,göçün global bir konu olduğunu belirterek Türkiye'nin Suriye'de yaşanan karışıklıkla beraber kitlesel göçten en çok etkilenen ülkelerden biri konumunda olduğuna işaret etti.
Edibe Sözen - 02.12.2019
Dünya Engelliler Günü
AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Nejat Koçer ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Edibe Sözen Haberleri | Edibe Sözen Kimdir - Haberler - Edibe Sözen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Edibe Sözen kimdir, hayatı ve biyografisi. RTÜK İletişim Dergisi yayın hayatına başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 04:59:50. #1.15#

title