Türkiye'nin operasyon sinyali ile paniğe kapılan ABD, teröristlerle temasa geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Türkiye'nin operasyon sinyali ile paniğe kapılan ABD, teröristlerle temasa geçti

Haberler.com - Uğur Birdal - Dünya
 - Güncelleme:

Türkiye'nin terör unsurlarını temizlemek için yeni bir operasyon hazırlığında olması ABD'de paniğe neden oldu. Yapılması planlanan operasyondan dolayı endişeli olduklarını dile getiren Pentagon Sözcüsü John Kirby, Suriye'de SDG adını kullanan YPG/PKK terör örgütü ile temas halinde olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yayımlanan bildiride yeni bir harekatın sinyali verildi.

"OPERASYONLAR MİLLİ İHTİYAÇLARIMIZIN GEREĞİ"

26 Mayıs'ta yayımlanan MGK bildirisinde "Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların komşularımızın toprak bütünlüğü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş, bu harekatların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

"ÇOK ENDİŞELİYİZ"

Türkiye'nin yeni operasyon hazırlığında olması ile endişeye kapılan ABD Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Pentagon Sözcüsü Kirby, Suriye'de SDG adını kullanan YPG/PKK ile temas halinde olduklarını belirtti. Sözcü, "Çok endişeliyiz. Bu operasyonun birçok konuda olumsuz etkisi olacaktır. Suriye'deki partnerimiz SDG ile günlük temas halindeyiz." ifadelerini kullandı.

Uğur Birdal
ugur.birdal@haberler.com Haberler.com - Dünya

John Kirby Politika Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (20)

Es ruzgar:

Türkiye' natodan çıkarsa bu Türkiye'yi amarikanin Avrupa'nın daha rahat işgal etmesine sebep olur

Mustafa ESMER:

Türkiye'nin NATO da bir geleceği kalmamıştır. Teroristi muttefikine tercih eden bir ittifak ve basindaki ABD nasıl ve kime karşı bize güvenlik garantisi veriyor? Ceketi alıp çıkma vakti geliyor sanki! Dunyada 200 kusur ulke var sadece 30 kusuru NATO üyesi. Mecbur değiliz bu zillete!

Doğuş:

Ekmek 4 TL yağ 200 TL. Ver mehteri

Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title