Haberi Paylaş
Türk Askerinin Kuzey Irak'a Girdiği İddia Edildi

Türk Askerinin Kuzey Irak'a Girdiği İddia Edildi

Dünya Haberleri

Irak Kürdistan Demokratik Partisi Birinci Tümen Komutan Yardımcısı Fahmi Sofi, 200 Kadar Türk Askerinin Çarşamba Günü Kuzey Irak'a Girerek İki Kilometre Kadar İlerlediğini Öne Sürdü. Türk Topçusunun Da Kuzey Irak'ta Bazı Bölgeleri Bombaladığı İddia Edildi.

Türk askerinin kısa bir süre için Kuzey Irak'a girdiği, daha sonra da bölgeyi top ateşine tuttuğu iddia edildi.

Türkiye'de sınır ötesi tartışmalar sürerken Irak'ın Sesi Radyosu (Voice of Iraq), Türk ordusunun Irak sınırını geçerek Dohuk bölgesi istikametinde doğru ilerlediğini öne sürdü. Irak Kürdistan Demokratik Partisi Birinci Tümen Komutan Yardımcısı Fahmi Sofi, Bağdat'tan yayın yapan radyoya yaptığı açıklamada, Çarşamba günü saat 15.00 sıralarında 200 kadar Türk askerinin sınırı geçtiği bilgisini aldıklarını söyledi.

Türk askerlerine köy korucularının da eşlik ettiğini öne süren Sofi, Türk askerlerinin sınırı iki kilometre kadar geçtiğini ancak birkaç saat sonra Türkiye sınırına geri çekildiğini belirtti.

Öte yandan Türk topçu birliklerinin dün gece Zaho yakınlarında bazı kampları bombaladığı öne sürüldü. Topçu ateşinde can kaybı olup olmadığı belirtilmezken bazı ağaçlık bölgelerde yangınlar çıktığı iddia edildi.

Kaynak: ANKA / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title