Putin: Askerlerimizi Geri Çektik - Haberler
Haberi Paylaş

Putin: Askerlerimizi Geri Çektik

Haberler.Com - Dünya
 - Güncelleme:

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Ukrayna sınırında askerlerimizi çektik." dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna'nın doğusundaki Rus yanlılarına 11 Mayıs'ta yapılacak kent referandumunu erteleyin çağrısı yaptı. Putin daha sonra yaptığı açıklamada Ukrayna sınırından askerlerini çektiklerini açıkladı. Böylece Putin, Ukrayna krizinin patlak verdiği Kasım 2013’ten bu yana ilk defa Batı’ya taviz anlamına gelen bir adım atmış oldu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus askeri birliklerini Ukrayna sınır bölgelerinden geri çektiklerini söyledi. Putin, Ukrayna’nın doğu ve güneyinde Rusya yanlılarına yönelik gerçekleştirilen askeri operasyonların hemen durdurulmasını istedi. 

"OPERASYONLAR DURDURULSUN"

Putin, “ Kiev makamlarından ülkenin güneydoğusunda başlatılan tüm askeri operasyonları hemen durdurmasını talep ediyoruz. Şiddetin sona erdirilmesi, krizin çözümünün başlatılması için bu ön koşul olmakta. Askeri birliklerin kullanılması kesinlikle kabul edilemez." dedi. 

Putin, “Ukrayna’nın güneydoğu bölgesinde gerginliğin artmasından 22-23 Şubat günlerinde Kiev’de devlet darbesi gerçekleştirenler suçlu. Bu şahıslar, aşırı radikal ve ırkçı unsurların silahsızlaştırılmasına ilgi duymadılar.” dedi.

'RERANDURMU ERTELEYİN' ÇAĞRISI

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) dönem başkanı olan Dider Burkhalter ile görüşmesinin ardından açıklama yapan Putin, Ukrayna’nın doğu ve güneyinde Rusya yanlılarının 11 Mayıs’ta yapmayı planladığı referandumun ertlenmesini istedi. 

Haberler.Com - Dünya

Rusya Federasyonu Vladimir Putin Ukrayna Kiev Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (38)

RUSYA DİYORSA BİRAZ DUR ....?mercurysuat@gmai:

RUSYA USA YA YİNE DENKLEM YAPIP KÖŞEYE SIKIŞTIRACAK....RESMEN USA NIN HAMLESİNE KARŞI GERİ ADIM ATIP SONRA 3 ADIM BİRDEN ATACAK..RUSYA DİYORSA BİRAZ DÜŞÜNMEK LAZIM..RESMEN DÜNYA SAVAŞ SANTRACI......?

vatan severaginvedat@gmail.com:

kac paraya satin aldilar sizi anladiniz mi

haberler.comaginvedat@gmail.com:

kimse inanmiyor artik size

Tüm 38 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title