Mars'tan gelen kayaların içindeki kapı görüntüsü olay oldu: Uzaylılar mı yaptı? - Haberler
Haberi Paylaş

Mars'tan gelen kayaların içindeki kapı görüntüsü olay oldu: Uzaylılar mı yaptı?

Haberler.com - Fazıl Anıl Kılıçlı - Dünya
 - Güncelleme:
Mars'tan gelen kayaların içindeki kapı görüntüsü olay oldu: Uzaylılar mı yaptı?

Mars'ta keşif yapan Curiosity araştırma aracından Dünya'ya gönderilen en son görüntülerden birindeki görüntü şaşkınlık yarattı. 7 Mayıs'ta çekilen fotoğrafta bulunan kapı görüntüsü sosyal medyada "Uzaylılar mı yaptı?" sorusunu sordurttu.

7 Mayıs 2022 tarihinde NASA'nın Mars'ta görev yapan aracı Curiosity tarafından çekilen fotoğrafta kapıya benzer bir oyuk gündem oldu.

Sosyal medyada görüntünün uzaylılar tarafından Mars'ta inşa edilmiş bir yapıya ait olduğu konusunda yorumlar yapıldı. Tıpkı bir geçit kapısına benzeyen oluşum öylesine ürkütücü bir şekilde ikna edici ki, neredeyse Marslılar için küçük bir sığınağa ya da belki de tamamen başka bir evrene açılan bir geçide gittiğine inanmak çok çekici geliyor.

Reddit'teki bazı kullanıcılar ise daha aklıselim hareket ederek, kapı benzeri yapının büyük ihtimalle bir basınç kırığı olduğuna işaret ediyorlar: Bu, belki bir ya da iki Mars depreminin yardımıyla kırılan bir kaya parçasındaki bir tür zorlamanın eseri denildi.

Ayrıca bir kapıyı andıran kaya oluşumu hayal gücümüzde gerçek boyutlardaymış gibi görünse ve resme bakarak bundan emin olmak zor olsa bile, görülen boşluğun gerçek hayatta yalnızca birkaç santimetre boyutlarında olması da muhtemel.

Haberler.com / Fazıl Anıl Kılıçlı - Dünya

Uzay, Mars, Dünya, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Rasim Hayirsever :

kedidir kediiii

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title