Haberler

Hamas tarafından serbest bırakılan rehinenin anlattıkları Netanyahu'yu çıldırtacak

Güncelleme:

Geçici ateşkes sürecinde Hamas'ın serbest bıraktığı İsrailli esirlerden Mia Schem isimli genç kız, İsrail Başbakanı Netanyahu'yu çıldırtacak sözler sarf etti. Kassam Tugayları tarafından başarılı bir şekilde ameliyat edildiğini söyleyen Schem, "Bana karşı çok iyi, çok nazik davrandılar" dedi.

Dün akşam Hamas'ın esir takası anlaşması kapsamında serbest bıraktığı 8 esirden 21 yaşındaki İsrailli esir Mia Schem, Hamas üyelerinin kendisine çok iyi ve nazik davrandığını söyledi. Schem esir bulunduğu süre zarfında Kassam Tugayları tarafından ameliyat edilmişti.

"ÇOK NAZİK DAVRANDILAR"

Hamas'ın daha önce tedavisini gerçekleştirdiği İsrailli esir Mia Schem, dün serbest bırakılmasının ardından Uluslararası Kızılhaç Örgütü'ne ait araçta yaşadıklarını anlattı. Schem, yaptığı açıklamada kendisine "Bana karşı çok iyi, çok nazik davrandılar" dedi. Verilen yemeklerin de güzel olduğunu ifade eden 21 yaşındaki Mia Schem, "Her şey güzeldi" dedi.

Hamas tarafından serbest bırakılan rehinenin anlattıkları Netanyahu'yu çıldırtacak

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Mia Shem'in annesi Keren Shem, telefonda kızının serbest bırakıldığına ilişkin haberi alınca gözyaşlarına tutamadı. Akşam saatlerinde bir araya gelen anne ve kızı birbirlerine sarılarak ağladı.

Hamas tarafından serbest bırakılan rehinenin anlattıkları Netanyahu'yu çıldırtacak

KASSAM TUGAYLARI TARAFINDAN AMELİYAT EDİLMİŞTİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 16 Ekim'de çatışmaların ilk gününde esir alınan ve yaralı olan Mia Schem'in koluna yapılan müdahaleye ait anları paylaşmıştı. Schem yaptığı açıklamada, " Gazze'deyim ve el-Kassam Tugayları beni tedavi ederek 3 saat süren bir ameliyat gerçekleştirdi. Benimle ilgileniyorlar, ilaç veriyorlar, her şey yolunda" ifadelerini kullanmış, "Bir an önce evime, ailemin, annemin, babamın, kardeşlerimin yanına dönmeyi istiyorum" şeklinde konuşmuştu.

Hamas tarafından serbest bırakılan rehinenin anlattıkları Netanyahu'yu çıldırtacak

KARŞILIKLI ESİR TAKASI YAPILDI

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 gün "insani ara" verilmesine ilişkin uzlaşma, 24 Kasım Cuma günü saat 07.00'de (TSİ 08.00) uygulamaya girdi. İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı çerçevesinde şu ana kadar Gazze Şeridi'nden 81 İsrailli esir, İsrail hapishanelerinden de 240 Filistinli esir serbest bırakıldı.

Katar, 27 Kasım'da Hamas ile İsrail arasında yürütülen arabuluculuk çalışmaları sonucunda "insani ara"nın 2 gün daha uzatıldığını duyurdu. İsrail ordusu, 30 Kasım'da tarih belirtmeden "insani aranın" uzatıldığını duyururken Hamas, söz konusu aranın 1 gün uzatıldığını açıkladı. Bu sabah ise ateşkes sona erdi, saldırılar yeniden başladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

İsrail Gazze Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 27 Şubat Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 27 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 27 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 27 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 27 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir? 27 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Sema elendi mi? Sema diskalifiye mi oldu? 27 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Saadet Partisi Zonguldak belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Zonguldak adayı Cem Dereli kimdir? Saadet Partisi Yozgat belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Yozgat adayı Ziya Koçak kimdir? Saadet Partisi Yalova belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Yalova adayı Celal Korkmaz kimdir?
500

Yorumlar (6)

A B:

Bunlar kadar hilekar bir kavim varmıdır kendi insanları bile anladı durumu

193
15
yanıtYanıtla
Hasan Aykuş:

Netenyahu duyarsa çok kızarmış! Yahu eşek ne anlar hoş laftan. (Bu arada Neto kurban olsun eşeklere, eşekler ondan daha hayırlı)

71
1
yanıtYanıtla
Kam Ülgen:

İnsanları değil,hükümetleri elestirebilirsin.Her yahudinin bu katliamı desteklediğini mi dusunuyorsun? Ozaman 6 yaşındaki çocukla evlenen, tarikat evlerinde erkek çocuklara tevavüz edenler hangi ırktan birader?

27
38
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Türk olmadıkları kesin...

yanıt13
yanıt3
BLACK LİON:

Netanyahunun çokta dikinde

32
7
yanıtYanıtla
Hamit Gündoğdu:

Nereden nereye geldik 1970 li yılların sonuydu... Fatih'te polis araması ve üzerimden Hitler'in kavgam kitabını bulan polderli polis kardeşin suratının şekli değişti.. bir yere yolculuk yaptık geçmiş zaman hatırlamıyorum pasa sopa yedim ve serbest bırakıldım. Hitler şimdiyi ve olacakları anlatmış gibi kitabında. Bulursanız okuyun, ısırmaz..

33
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title