Haberi Paylaş
Barzani Pkk'ya Müdahaleyi Topraklarına Saldırı Sayacak

Barzani Pkk'ya Müdahaleyi Topraklarına Saldırı Sayacak

Dünya Haberleri

Irak Kürdistan Demokrat Partisi Lideri Ve Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, İsim Vermeden Terör Örgütü Pkk'nın Kendi Topraklarında Barınmasına İzin Vermeyeceklerini Ancak Aynı Şekilde Türkiye'nin...

Irak Kürdistan Demokrat Partisi lideri ve Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, isim vermeden terör örgütü PKK`nın kendi topraklarında barınmasına izin vermeyeceklerini ancak aynı şekilde Türkiye`nin Kuzey Irak`a müdahalesini de saldırı olarak algılayacaklarını söyledi.

Süleymaniye kenti ve çevresinde temaslarını sürdüren Barzani, bölgedeki temasları sırasında yaptığı bir açıklamada ¨Biz birçok defa herhangi bir gücün ya da tarafın Kürdistan Bölgesi`ni komşularımıza karşı saldırı alanı olarak kullanılmasını hiç bir şekilde istemediğimizi ifade ettik. Fakat herhangi bir ülke de Kürdistan`a saldırırsa kendimizi savunacağız¨ dedi. Barzani, Kuzey Irak`taki Kürtler`in kazanımlarını savunmak için düzenli ordunun gerekli olduğunu yineledi.(İhsan DÖRTKARDEŞ)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title