Üniversite bu olayla çalkalanıyor! Öğrencilerin göğüslerine bakan akademisyen görevden alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Üniversite bu olayla çalkalanıyor! Öğrencilerin göğüslerine bakan akademisyen görevden alındı

Haberler.com / Barış Yahya Çinçin - Haberler | Dünya
Üniversite bu olayla çalkalanıyor! Öğrencilerin göğüslerine bakan akademisyen görevden alındı

Galler'deki bir üniversitede İngilizce bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Bay Taylor, kız öğrencilerinin göğüslerine baktığı gerekçesiyle görevden alındı. Taylor, durumun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve lenslerinden öyle göründüğünü söyledi. Ancak mahkeme, öğretim görevlisinin anlattıklarına inanmadı.

Galler'deki Grwp Llandrillo Menai adlı üniversite, öğretim görevlisiyle ilgili şikayetler nedeniyle zor günler geçiriyor. Yaşları 18 ile 22 arasında değişen bir grup öğrenci, okul yönetimine giderek İngilizce bölümünde akademisyen olarak görev yapan Bay Taylor'ın kendilerini taciz ettiğini söyledi.

Öğrenciler, öğretmenlerinin ders sırasında ya da ders dışında göğüslerine baktıklarını dile getirdi. Bu durumdan şikayetçi olan kız öğrenciler, akademisyen hakkında gerekenin yapılmasını istedi.

Üniversite öğrencilerinin şikayetinin ardından olay, mahkeme koridorlarına taşındı. Hakkında dava açılan öğretim görevlisi Bay Taylor, ilk kez hâkim karşısına çıktı. Görgü tanıkları da mahkemede hazır bulundu.

Mahkemede yaşadıklarını anlatan öğrenciler, Taylor'un ders boyunca göğüslerine baktıklarını ifade etti. Ayrıca teneffüse çıkarken gözlerinin kalçalarında olduğunu ve bu nedenle rahatsızlık duyduklarını belirtti.

Hakimin, iddiaları sorduğu Taylar ise, "Böyle bir şeyin yaşanması mümkün değil. Ben bir eğitimciyim. Bazen farklı lens takabiliyorum. Kesinlikle lenslerin yanlış takılmasından dolayı ortaya çıkan bir durum. Şeker nedeniyle gözlerim bozuk. Olayda kastım yoktur" dedi.

Taylor hakkındaki iddialar bunlar sınırlı değil. Öğretim görevlisi daha önce de bir öğrencisine tacize varan laflar söyledikten sonra okul yönetimi tarafından uyarıldı. Mahkeme heyeti, öğretim görevlisinin savunmasını gerçekçi bulmayarak görevden alınmasına karar verdi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (11)
Muhammed Enes:Madem yapan bilir elbette bilen konuşur. İnsanın ustası hz Allah ise onun örtünme emrine kayıtsız şartsız uyacaksın demek hz Allah birey biliyor ki emretmiş ey aklı mercimek kadar olan bazı kadınlar. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Muhammed Enes:Beyza keşke o elbiseye çalışan dar aklin biraz toplumsal gerçeklere çalışsa idi. Diyorsun ki istediğimiz gibi açacağız. O zaman erkeklerin bakışlarından rahatsız olmaya hakkın yok. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Beyza :bu algı sizin gibi düşünen erkekleri çekmek için kullanılıyor zaten. Ben dikkat çekmek için giyinen kızlardan bahsetmiyorum. Bana kısa akıllı derken kendinize dönün bir bakın. Anlatmak istediğimi anlamayıp birde üstüne kadınların açık giyinmesinin taciz sebebi olmadığını savunduğum yorumumda siz tam tersini savunup iğrençliğinizi zaten kanıtlıyorsunuz. Tek diyeceğim şu. Sizin de anneniz, kız kardeşiniz, teyzeleriniz var. Hangisi yolda yürüken rahat bir sorun gidin bakalım. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title