Dört odacıklı midesiyle bilimin incelediği vahşi sika geyiği, Çin'de köpekten kaçarken görüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Dört odacıklı midesiyle bilimin incelediği vahşi sika geyiği, Çin'de köpekten kaçarken görüldü

Xinhua - Haberler | Dünya

Dört odacıklı mide yapısı ve diğer özellikleriyle hala bilim dünyasının yakından incelediği hayvanlar arasında yer alan sika geyiği, Çin'de bir köpek tarafından kovalanırken görüldü. Geyiğin neslinin tükenme altında olduğu biliniyor.

Bilim dünyasının yaratılış biçimleri nedeniyle hayretler içerisinde izlediği hayvanlardan biri de geyik. Geyikler, dört odacıklı mide yapıları nedeniyle hala bilime ilham veriyor. Vahşi yapısıyla bilinen sika geyiğinin Çin'de görülmesi ise heyecan yarattı.

BİRİNCİ SINIF ULUSAL KORUMA ALTINDA

Nesli tükenme tehlikesi altında olan sika geyikleri, Çin'de birinci sınıf ulusal koruma altında bulunuyor. Köpek tarafından kovalanan geyiği gören Xie Hongqin adlı yerel köylü, o anları şöyle aktardı;

"Geyiği Pazar günü sabah 8 civarında, kıyafetlerimi dışarı asarken gördüm. Köpeğim geyiği kovalayıp duruyordu. İlk gördüğümde sika geyiği olduğundan emin değildim.

15 DAKİKA BOYUNCA KOVALADI

Kovalamaca yaklaşık 15 dakika sürdü, sonra köpeğimi durdurdum çünkü hepimiz vahşi hayvanların korunması gerektiğini biliyoruz."

Yaban hayatının korunması ve ekoloji restorasyonunun bir sonucu olarak sika geyiklerinin nüfusu son yıllarda artıyor.

Xinhua - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
Tutankamon Hoca:Yaşadıkları yere bak ne güzel yeşillikler icinde bizim ovayı dağı cayırı bayı9rı yaktılar otel yaptılar yüzde iki ile yabancı şirket madenciliğine verdiler hesti hüstü heryer taruman oldu tarım arazileri imara acıldı meralar apandı neyse daha yazıp müetbbet almıyım. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title